КПІ пообіцяв зберегти мозаїчне панно Федора Тетянича — зараз воно в аварійному стані

КПІ пообіцяв зберегти мозаїчне панно Федора Тетянича — зараз воно в аварійному стані

КПІ пообіцяв зберегти мозаїчне панно Федора Тетянича — зараз воно в аварійному стані Soviet Mosaics in Ukraine

Київський політехнічний інститут незабаром відремонтує фасад корпусу, який прикрашає унікальне панно Федора Тетянича та вітражі. В університеті спростували інформацію, що роботу художника демонтують.

Про те, що КПІ планує ремонт, стало відомо з інформації на сайті ProZorro.

Як йдеться в описі тендеру, капітальний ремонт передбачає утеплення стін, капітальний ремонт покрівлі, заміну конструкцій зенітних ліхтарів та заміну вікон на металопластикові — для цього їх площу частково зменшать та закладуть газобетонними блоками. Загальний бюджет робіт — 250 000 гривень.

Громадських активістів збентежило, що в документів не згадують про панно Федора Тетянича, яке вже давно потребує дбайливої реставрації. Проте в університеті заперечують, що знищать роботу українського художника-монументаліста.

"Адміністрація КПІ ім. Ігоря Сікорського повідомляє, що демонтаж вітражів у 18-му корпусі та мозаїчного панно Федора Тетянича не передбачено. Навпаки, адміністрація університету шукає підрядників та реставраційні рішення для збереження цього панно. Просимо не поширювати недостовірної інформації про ремонтні роботи 18-го корпусу", — заявили на сайті університету.

Федір Тетянич — київський художник, поет і філософ. Був одним з піонерів перформенсу на території Радянського простору. У 1970-80 працював над монументальними роботами у різних містах України. В столиці його мозаїчні панно, зокрема, прикрасили станцію швидкісного трамвая, вестибюль заводу художнього скла, екстер'єр Дарницького торгового центру.

Мозаїка Федіра Тетянича "Україна молода"Євген Нікіфоров/Ukrainian Soviet Mosaics

Мозаїка Федіра Тетянича "Україна молода"

Панно на фасаді корпусу радіоелектроніки КПІ він створив у 1980 році. Останні роки робота митця перебуває в незадовільному стані. Окремі деталі погано закріплені та можуть становити загрозу для людей.

Читайте також

У Нововолинську хочуть знищити монументальне панно з українським прапором

Реконструкція "Дитячого світу" на паузі – власник оголосив архітектурний конкурс

У Хотинській фортеці реставрують головний міст. Вартість робіт – три мільйони

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше