Італія скасувала кіноцензуру за моральними та релігійними ознаками

Італія скасувала кіноцензуру за моральними та релігійними ознаками

Італія скасувала кіноцензуру за моральними та релігійними ознаками Кадр з фільму "Останнє танго в Парижі"

Італія скасувала кіноцензуру за моральними та релігійними ознаками — цей закон діяв з 1914 року. Натомість фільми будуть маркувати відповідно до віку аудиторії. Про це повідомляє The Guardian.

За останнє століття з цих причин в Італії процензурували декілька десятків тисяч фільмів. П'єр Паоло Пазоліні, Бернардо Бертолуччі та Лучіно Вісконті змушені були редагувати своїми фільми відповідно до чинного законодавства. Але відтепер це вже в минулому.

"Система контролю, яка все ще дозволяла державі впливати на свободу художників, остаточно припинена", — заявив міністр культури Італії Даріо Франческіні.

Як результат, тепер неможливо заборонити випуск фільму або вимагати відредагувати вже відзнятий та змонтований варіант. Натомість автори фільму мають маркувати свою роботу відповідно до віку аудиторії. Це перевірятиме новостворена комісія, яка складається з 49 експертів кіноіндустрії. Її члени є знавцями у сфері освіти, прав людини та захисту тварин.

Що відомо

  • Найяскравіший приклад цензури з боку італійської влади "Останнє танго в Парижі" Бернардо Бертолуччі. Стрічку 1972 року номінували на "Оскар", але усі копії фільму окрім трьох знищили — їх вирішили зберегти як "речовий доказ злочину"
  • Ще 10 000 італійських фільмів також були певним чином відредаговані. Зокрема, деякі роботи легендарного Федеріко Фелліні.
  • Востаннє великий приклад кіноцензури зафіксували у 1998 році. Тоді гротескний "Тото, хто жив двічі" (Toto Who Lived Twice) отримав жорстку критику з боку традиційних католиків.

Читайте також

Одна з призерок Docudays UA Аліна Горлова: "В Іраку могли знімати більше, ніж в Україні"

"Французька весна в Україні" опублікувала кінопрограму

Один з перших українських фільмів, що був висунутий на "Оскар", став доступним для перегляду онлайн

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше