Олімпіада-2022: вчені висловили занепокоєння щодо рівня забруднення повітря в Пекіні

Олімпіада-2022: вчені висловили занепокоєння щодо рівня забруднення повітря в Пекіні

Олімпіада-2022: вчені висловили занепокоєння щодо рівня забруднення повітря в Пекіні AP

Згідно їх даних, він суттєво перевищує норму.

Спортсмени на зимових Олімпійських іграх-2022 будуть змагатися в умовах високого рівня забруднення повітря. Про це повідомляється у звіті журналу Sport and Society, інформує BBC.

У звіті зібрані дані щодо рівня забруднення повітря за останні 5 років. За точку відліку вчені взяли лютий - саме тоді відбудеться зимова Олімпіада в Пекіні.

Вчені прийшли до висновку, що умови, в яких перебуватимуть спортсмени - досить непрості, особливо враховуючи кількість днів, які триватимуть Олімпійські Ігри. Рівень забруднення в Пекіні дозволяє перебувати спортсменам не більше 9 з половиною днів, у той час як Олімпіада триватиме два тижні.

"Я дуже занепокоєна якістю повітря в Пекіні. Це виклик для спортсменів, оскільки вони піддаються вищому ризику, перебуваючи на відкритому повітрі. Крихітні частинки, що знаходяться в повітрі, потрапляють в легені і в довготривалій перспективі можуть бути загрозливими. Ми говоримо про вуглець, метан, сульфур та інше", - зазначила докторка Меделін Орр.

Також авторка звіту зазначила, що схожі проблеми із забрудненням повітря спостерігалися в Китаї перед літньою Олімпіадою у 2008 році. Але тоді китайська влада впровадила заходи, направлені на зменшення негативних викидів.

Перед затвердженням Пекіну як організатора проведення Олімпіади питання забруднення повітря підіймали також у Міжнародному олімпійському комітеті. Проте там повідомили, що Оргкомітет Олімпіади-2022 взяв на себе зобов'язання щодо вирішення цієї проблеми.

Читайте також: Україна не потрапить до топ-20 медального заліку зимової Олімпіади-2022 - Gracenote

Серед ініціатив, які впровадили організатори Олімпіади - використання відновлюваної енергії на всіх місцях проведення змагань. Крім того, біатлонні та лижні змагання планують проводити у Чжанцзякоу - місті, яке, як стверджує влада Китаю, має найкращий рівень якості повітря в регіоні.

Що відомо

  • Зимова Олімпада в Пекіні відбудеться у період з 4 по 20 лютого.
  • На Олімпійських Іграх-2022 будуть розіграні 109 комплектів нагород у 7 видах спорту.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів