Головні інтриги 1/4 фіналу Ліги чемпіонів. За чим спостерігати у кожному з матчів AP

4 питання щодо чвертьфінальних пар Ліги чемпіонів.

Вісім найкращих команд залишилися у розіграші Ліги чемпіонів - ці клуби між собою розіграють звання переможця турніру. Досі у плей-оф Ліги чемпіонів залишилися три останні переможці – "Баварія", "Ліверпуль" та "Реал".

Крім них, за останні 10 років у турнірі перемагав також лондонський "Челсі" (у 2012 році), у той час, як "Барселона" покинула змагання за підсумками матчів 1/8 фіналу, поступившись ПСЖ.

Чвертьфінальні пари Ліги чемпіонів

• "Манчестер Сіті" (Англія) - "Боруссія" Д (Німеччина)
  • "Порту" (Португалія) - "Челсі" (Англія)
  • "Баварія" (Німеччина) - ПСЖ (Франція)
  • "Реал" (Іспанія) - "Ліверпуль" (Англія)

Матчі 1/4 фіналу відбудуться упродовж двох тижнів: 6-7 квітня, а тоді 13-14. Суспільне Спорт виділяє по одній ключовій інтризі кожного з чвертьфінальних протистоянь Ліги чемпіонів.

Чи подолає "Ман Сіті" з Гвардіолою чвертьфінальну стадію?

Серед списку чвертьфіналістів лише два клуби - "Манчестер Сіті" та ПСЖ - не мають досвіду перемог у Лізі чемпіонів. Однак якщо парижани в 2020 році зупинилися у фіналі, то максимум "Ман Сіті" - півфінальна стадія.

Проте цей єдиний півфінал трапився ще до Пепа Гвардіоли. Сезон-2015/16, останній для "Манчестер Сіті" в епоху до Гвардіоли, став першим і єдиним, коли команда долала чвертьфінальну стадію. Тоді "Містяни" у плей-оф здолали "Динамо" в 1/8 фіналу, а згодом у чвертьфіналі - ПСЖ. Зупинити "Ман Сіті" зміг лише майбутній переможець, "Реал".

Із Пепом Гвардіолою "Ман Сіті" у перший сезон вилетів у 1/8 фіналу від "Монако", після чого в наступних трьох сезонах зупинявся на стадії чвертьфіналу. У сезоні-2019/20, зокрема, кривдником "Містян" став "Ліон", якому англійська команда програла із рахунком 1:3 - чвертьфінал відбувся у форматі одноматчевої зустрічіЧерез пандемію коронавірусу Лігу чемпіонів догравали в серпні, а, починаючи зі стадії 1/4 фіналу поєдинки проводилися у форматі одноматчевої зустрічі..

"Манчестер Сіті"AP

Суперник "Манчестер Сіті" у чвертьфіналі Ліги чемпіонів-2020/21, "Боруссія" Дортмунд востаннє грала на цій стадії у сезоні-2016/17, поступившись "Монако". На відміну від "Містян", дортмундці мають досвід перемоги у турнірі - у сезоні-1996/97.

Вдруге стати переможцями гравці "Боруссії" могли у сезоні-2012/13, однак у фінальному поєдинку програли "Баварії". З того часу лише троє гравців залишилися у складі дортмундців - захисники Матс Хуммельс та Марсель Шмельцер, а також форвард Марко Ройс.

У сезоні-2020/21 виступи "Ман Сіті" та "Боруссії" у чемпіонаті суттєво відрізняються. "Містяни" за 7 турів до кінця мають перевагу в 14 очок над найближчим переслідувачем. Дортмундці, які по ходу сезону відправили у відставку головного тренера Люсьєна Фавра, йдуть на 5-му місці з відставанням в 7 очок від зони Ліги чемпіонів. Скоріш за все, лише перемога в турнірі гарантуватиме дортмундцям участь в наступному розіграші Ліги чемпіонів.

Чи візьме ПСЖ реванш у "Баварії"?

Жеребкування чвертьфінальної стадії звело в одну пару ПСЖ та "Баварію". Передчасний реванш минулорічного фіналу.

У ПСЖ після поразки у фіналі відбулося чимало змін. Команда змінила головного тренера: замість Томаса Тухеля її очолив Маурісіо Почеттіно - ще один фахівець, який програвав у фіналі турніру.

У чемпіонаті Франції парижани доволі несподівано продовжують змагатися за трофей. В останньому турі ПСЖ поступився "Ліллю" (0:1), внаслідок чого одразу чотири команди - "Лілль", ПСЖ, "Монако" та "Ліон" - перебувають на відстані в 5 очок.

ПСЖ - БаваріяAP

Не менш легким був виступ ПСЖ у Лізі чемпіонів 2020/21. Паризька команда із проблемами вийшла із групи, програвши два матчі, хоча у підсумку залишила за бортом "Манчестер Юнайтед". Проте в 1/8 фіналу ПСЖ зміг вибити із турніру "Барселону", скориставшись перевагою у 3 м'ячі, здобуту на "Камп Ноу".

Сприятиме успіху ПСЖ одна із ключових кадрових втрат, якої зазнала "Баварія". Мюнхенці підходитимуть до матчів із парижанами без найкращого бомбардира - Роберт Левандовські травмувався у матчі за Польщу проти Андорри.

Саме Левандовські був найкращим гравцем команди у 2020 році і продовжував регулярно забивати на початку 2021-го. У парижців лідери - Кіліан Мбаппе та Неймар - готові до виходу на поле, хоча бразилець в останньому матчі проти "Лілля" отримав червону картку.

"Реал" - "Ліверпуль": хто краще впорається з кадровими втратами?

Протистояння ПСЖ проти "Баварії" - не єдине принципове на стадії чвертьфіналу. Удруге між собою отримали шанс зустрітитися "Реал" і "Ліверпуль" - це повторення фіналу в Києві з сезону 2017/18.

Той фінал між "Реалом" та "Ліверпулем" став історичним з багатьох причин. Мадридці утретє поспіль змогли виграти турнір, Кріштіану Роналду востаннє зіграв за "Реал". Для "Ліверпуля" фінал став першим за 11 років, хоча в наступному розіграші Ліги чемпіонів команда Юргена Клоппа змогла нарешті перемогти.

Щодо особистого протистояння між командами у сезоні 2020/21, то воно мало ознаменувати зустріч Серхіо Рамоса та Мохаммеда Салаха - саме після дуелі із капітаном "Реала" гравець "Ліверпуля" достроково покинув поле у Києві. Однак Рамос у протистоянні з мерсисайдцями "Реалу" не допоможе: захисник зазнав травми литкового м'язу і на відновлення йому знадобиться біля місяця.

"Реал" - "Ліверпуль"AP

Водночас, кадрова втрата Рамоса не стане єдиною ані для "Реала", ані для "Ліверпуля". Мадридці майже весь сезон грають без Едена Азара - на рахунку бельгійця лише 14 матчів у всіх турнірах. Поза грою і Дані Карвахаль, через що мадридці перебудувалися на іншу тактичну схему.

"Ліверпуль", натомість, з початку сезону перебуває без Верджіла ван Дейка - лідера центру оборони, а також не може розраховувати на ще двох центральних захисників - Джо Гомеса та Жоеля Матіпа. Поза грою і капітан команди Джордан Гендерсон.

Майже весь сезон "Реал" та "Ліверпуль" мають проблеми із гравцями - чи не найбільше серед усіх інших учасників Ліги чемпіонів. Однак у чемпіонаті ситуація у команд зовсім різна: мадридці - в трьох очках від лідера "Атлетіко", а "Ліверпуль" бореться лише за потрапляння у зону Ліги чемпіонів.

Чи зможе "Порту" зробити ще одну сенсацію?

У протистоянні 1/8 фіналу проти "Ювентуса" шанси "Порту" оцінювалися невисоко. Утім, португальці змогли несподівано вибити іменитого італійського суперника.

Наступним суперником "Порту" стане "Челсі" - команда, яка лише одного разу перемагала в турнірі (сезон 2011/12). Уже в цьому сезоні англійський клуб встиг змінити головного тренера: Френка Лампарда на посаді змінив Томас Тухель, який у минулому розіграші Ліги чемпіонів із ПСЖ дійшов до фіналу.

Томас ТухельAP

Із Тухелем "Челсі" пройшов одного суперника у плей-оф. В 1/8 фіналу лондонці здолали "Атлетіко", забивши 3 м'ячі у двох поєдинках.

На черзі у лондонців матч проти "Порту", і для обох команд вихід у півфінал може стати найкращим результатом у сезоні. Лондонці не гарантували собі місце в Лізі чемпіонів, програвши в останньому турі "Вест Бромвічу" (2:5). "Порту" в чемпіонаті Португалії йде із відставанням у 8 очок від лідера "Бенфіки".

Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт