У Дніпрі для жертв домашнього насильства запрацював комунальний шелтер

У Дніпрі для жертв домашнього насильства запрацював комунальний шелтер

У Дніпрі для жертв домашнього насильства запрацював комунальний шелтер
Суспільне Дніпро

У Дніпрі запрацював комунальний шелтер. Це другий у місті заклад, який приймає тих, хто зазнав насилля у сім'ї. Розрахований він на десятьох жінок, без дітей. Для них облаштували дві спальні кімнати, кухню, їдальню та вбиральню. Встановили тривожну кнопку, на випадок, якщо аб’юзер знайде, де перебуває жінка. Хто і як може потрапити у шелтер — дізнавалися журналісти Суспільного.

Консультантка фонду народонаселення ООН в Україні Ганна Карпеченкова каже, з початком пандемії кількість людей, які зазнали домашнього насилля (фізичного, психологічного або економічного) збільшилась на чверть.

“Ця тенденція не тільки для міста Дніпро, і не тільки для України, а для всього світу в цілому. Тому місцеві органи влади при підтримці міжнародних спільнот, громадськості мають реагувати на це і забезпечувати захист, підтримку і надання допомоги безпосередньо постраждалим”, - зазначила Ганна Карпеченкова.

За підтримки організації у Дніпрі створили другий комунальний шелтер для жінок, які зазнали насилля в родині. Тут можуть отримати допомогу жінки віком від 18 років.

За словами завідувачкицентру Марії Дядічко, готові надавати підтримку і людям похилого віку. Головне, аби ті мали змогу самостійно піклуватися про себе. Адже тим, хто живе у шелтері, доведеться самотужки купувати продукти і готувати їжу.

Щоб потрапити до закладу, потрібно зателефонувати в поліцію або до мобільної бригади соціально-психологічної допомоги. Жити у центрі жінки можуть від трьох місяців до пів року, однак доведеться зібрати документи.

«Оскільки у нас міський центр, нам обов'язково потрібна міська прописка. Або за походженням. Документ, що жінка тут проживає деякий час. Паспорт, ідентифікаційний код, тест на ковід, флюорографія, жіночі медичні документи”, - пояснила завідувачка центру.

Однак на це, зауважуєпсихологиня Наталя Валовська, у жінок іноді немає часу. Тікаючи від кривдника, не кожна може взяти з собою навіть паспорт.

“Жінка тікала від аб’юзера, весна-зима, холодно. Схопила дітей і собаку, а потім вже виявилось, що собака померла, бо чоловік її вбив. Ясна річ, що ніяких документів у неї не було, а на те, щоб зібрати всі документи, довідки, потрібен хоча б тиждень”, - говорить представниця організації "Пані патронеса", психологиня Наталя Валовська.

Найтяжче, за словами Наталі, прилаштувати жінок з районних центрів. Мовляв, у маленьких містах або селах немає ані шелтерів, ані кризових кімнат, де б вони могли зупинитися, поки збирають документи.

За інформацією поліції, від початку 2021 року у Дніпрі було близько 1100 викликів щодо домашнього насилля в родині. Але притягнути кривдника до відповідальності можуть лише за систематичне вчинення правопорушень. Старший лейтенант поліції Павло Гаркавенко зазначає: після трьох складених протоколів відкривається кримінальне провадження за статтею “Домашнє насильство”, де є покарання до двох років тримання під вартою.

Зпочатку року складено 256 адміністративних протоколів, винесено 339 заборонних приписів та відкрито 5 кримінальних проваджень.

Читайте також

У Запоріжжі запустили інформаційну кампанію з протидії гендерно зумовленому насильству

Не жертва. Як протидіяти домашньому насильству

На початок