Nike подала в суд на творців "сатанинських кросівок" з людською кров'ю

Nike подала в суд на творців "сатанинських кросівок" з людською кров'ю

Nike подала в суд на творців "сатанинських кросівок" з людською кров'ю Twitter

30 березня стало відомо, що Nike подала в суд на нью-йоркську компанію MSCHF, яка випустила кросівки Satan Shoes на базі моделі Nike Air Max 97. Про це повідомляє Reuters. Творців звинуватили в порушенні прав на торговельну марку – у дизайні взуття використаний фірмовий логотип "свуш", хоча Nike до цих кросівок ніякого відношення не має.

"Сатанинські кросівки" були розроблені MSCHF в колаборації з американським репером Lil Nas X. Їх особливістю стала червона рідина всередині повітряного балона. У неї, за словами MSCHF, додали по одній краплі людської крові, взятої у шести членів команди. Вона разом з 60 кубічними сантиметрами червоного чорнила заповнює повітряний простір в підошві взуття.

На питання The New York Times про те, хто збирав біологічний матеріал, один із засновників компанії відповів: "Ух. Так, ха-ха-ха. Це були не медики-професіонали, ми зробили це самі, лолLol (laughing out loud) – сильно сміятися".

Nike подала в суд на творців "сатанинських кросівок" з людською кров'ю

Satan Shoes від MSCHF

До шнурків Satan Shoes прикріплена пентаграма, а збоку на них напис "LUKE 10:18". Це відсилання до послання з Євангелія від Луки (глава 10, вірш 18), в якому говориться: «Він же сказав їм: "Я бачив сатану, що з неба спадав, немов блискавка"».

Взуття випустили тиражем в 666 пар і встановили на неї ціну в $1018 (28 тис. грн). Продажі стартували 29 березня, і, за словами компанії, кросівки розкупили за кілька хвилин. Володаря останньої – 666-й пари – репер вибере серед користувачів Twitter, які поділилися анонсом Satan Shoes в соцмережах.

Колаборацію представили слідом за релізом кліпу Lil Nas X на трек Montero (Call Me By Your Name). Його режисером стала українка Таню Муїньо. У ньому репер безтурботно проводить час у фантастичному саду, який може бути алюзією на райський, поки його не гіпнозує істота з хвостом змії. Потім музикант спускається в пекло на жердині, де танцює на колінах у диявола.

"Сатанинські кросівки" розкритикували віряни, звинувативши репера в пропаганді сатанізму. Губернатор Південної Дакоти, республіканка Крісті Ноем, заявила, що вони зашкодять дітям, і закликала боротися за вічну душу, даровану Богом. Баскетболіст Ніл Янг сказав, що його діти більше ніколи не будуть слухати "Old Town Road" (найпопулярніша пісня репера, кліп на YouTube має майже 600 млн переглядів), а сам він задумався, чи носити йому кросівки Nike надалі.

Публічно схвалила взуття, схоже, тільки церква Сатани, представники якої попросили надіслати їм пару.

Згідно з заявою Nike, використання фірмового логотипа збило з пантелику її клієнтів і змусило думати, що це їх продукт. Компанія заявила, що не має ніякого відношення до кросівок і зажадала у MSCHF через суд компенсацію за збиток – грошовий та репутаційний, а також оплату послуг адвокатів.

Nike звинувачує MSCHF у незаконному використанні чужого товарного знака, хибному позначенні походження продукту та ослабленні товарного знака. Також на думку компанії, "зміни в складі повітряного балона [на підошві] можуть стати причиною травм споживачів".

Nike подала в суд на творців "сатанинських кросівок" з людською кров'ю

Jesus Shoes від MSCHF

При цьому, як зазначає Rolling Stone, Nike ніяк не відреагували на інші кросівки від MSCHF – Jesus Shoes (Кроси Ісуса), де також чітко видно фірмовий "свуш". Пара виконана з біло-блакитним забарвленням, а її головною особливістю стала повітряна подушка підошви, наповнена священником освячена вода з річки Йордан.

Як реакцію на критику Lil Nas X опублікував на YouTube ролик під назвою "Lil Nas X вибачається за Satan Shoes". Він починається з монологу репера, який різко обривається кадрами з кліпу "Montero".

Репер відреагував на коментарі, в яких його назвали "частиною системи орієнтованої на дітей", порадив губернатору Крісті Ноем "зайнятися своєю роботою" і опублікував ще кілька жартівливих постів.

"Я ніколи не орієнтувався на дітей. Я доросла людина і я прийняв рішення зняти кліп. Я не збираюся витрачати життя в спробі догодити вашим дітям. Це ваша робота. В Old Town Road я теж співаю про дорослі речі – і якщо ви дозволили своїй дитині це слухати, то звинувачуйте за це себе", – писав репер.

MSCHF ситуацію поки не прокоментувала, а про судовий розгляд Lil Nas X відповів мемом зі Сквідвардом (персонажем мультсеріалу "Губка Боб Квадратні Штани"), який просить милостиню, сидячи в картонній коробці. Пост підписаний: "Я після позову від Nike".

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше