Більшість українців вважають себе незахищеними у сфері правосуддя — Рейтинг

Більшість українців вважають себе незахищеними у сфері правосуддя — Рейтинг

Опитування
Більшість українців вважають себе незахищеними у сфері правосуддя — Рейтинг УНІАН

Більшість українців вважають себе захищеними від надзвичайних ситуацій більше, ніж від корупції. Так, більша частина опитаних вважають себе найменш захищеними у сфері правосуддя.

За результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", зі сфер безпеки громадян опитані найкраще оцінили захист від надзвичайних ситуацій (добре або задовільно оцінили 59%). 

Відносно краще також оцінили захист від терористичних загроз (48%) та соціальний захист (50%). Безпеку на дорогах добре або задовільно оцінили 47%, безпеку життя та майна громадян – 43%, охорону здоров’я – 40%, захист прав людини – 39%, екологію – 37%, захист від епідемій – 34%. Захист у сфері нелегальної міграції добре або задовільно оцінили 40%, водночас чверть не змогли дати жодної оцінки. 

Найменш захищеними громадяни себе вважають у сфері правосуддя (добре або задовільно оцінили 26%) та захисту від корупції (12%). 

Захист в усіх сферах краще оцінюють молодші опитані. Винятком є сфери екології та захисту від корупції, де оцінки майже однаково низькі в усіх вікових категоріях. Є відмінності й за територіальною ознакою: наприклад, захист від терористичних загроз має кращі оцінки там, де він є більш актуальним – у великих містах, для киян та жителів східних областей.

Також в обласних центрах краще оцінюють безпеку на дорогах, а соціальний захист й правосуддя – навпаки, краще оцінили у менших поселеннях. Екологію, захист від нелегальних мігрантів та багато інших сфер найгірше оцінили на півдні. Захист у сферах, які стосуються здоров’я, найкраще оцінюють у західних регіонах. 

Довідка: Опитування провели з 26 по 28 березня 2021 року серед 2500 українців віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Опитування відбувалося шляхом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2% .

Що відомо

  • Серед державних та суспільних інститутів українці найбільше довіряють Збройним силам, волонтерським організаціям та церкві.
  • 70% українців дотримуються думки, що події в країні розвиваються в неправильному напрямі й лише 7% вважають, що найближчим часом відбудуться позитивні зміни.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди