100 днів Хмельницького міського голови: які обіцянки вдалося виконати

100 днів Хмельницького міського голови: які обіцянки вдалося виконати

100 днів Хмельницького міського голови: які обіцянки вдалося виконати

Що вдалося зробити міському голові Хмельницького Олександру Симчишину та його команді за перші сто днів роботи, чи вдається їм виконувати передвиборчі обіцянки, проаналізував Рух ЧЕСНО.

“Свободівець” Симчишин з-поміж мерів міст обласного значення отримав найбільшу підтримку виборців у першому турі – майже 87%. Але цим унікальність ситуації не обмежується. У раді популярного мера немає жодного депутата-“свободівця”, але у нього усе ж таки є своя монобільшість, адже у Хмельницькому спрацювали технологи, які завели до ради 26 депутатів від партії «Команда Симчишина».

Передвиборчі обіцянки мера «свободівця» та “Команди Симчишина” фактично ідентичні, тож їх невиконання міський голова не зможе списати на не підтримку його ініціатив депутатами у раді.

Медицина

На сучасне обладнання для лікарень, як і обіцяв міський голова і його команда, з міського бюджету виділили кілька мільйонів. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

На сучасне обладнання для лікарень, як і обіцяв міський голова і його команда, з міського бюджету виділили кілька мільйонів. Фото: Суспільне. Поділля.

На боротьбу з коронавірусом Хмельницький виділив 11,7 мільйонів гривень. Але, що примітно, з-поміж передвиборчих обіцянок Симчишина та його команди немає нічого про боротьбу з коронавірусом. Якщо говорити про обіцянки команди мера, які стосуються медицини, то всі вони по своїй суті невимірювані - “розширення”, “удосконалення”, “забезпечення”. Якщо обіцянку “розширення мережі амбулаторій” трактувати як побудову нових амбулаторій, скажімо, у віддалених мікрорайонах, то на це у бюджеті коштів немає. Що стосується “удосконалення і розвитку паліативної та хоспісної допомоги”, то… На сучасне медобладнання, яке обіцяли перед виборами, місто виділило для міської лікарні майже 440 мільйонів гривень, а дитячій лікарні - майже 130 мільйонів. Інфекційна лікарня, як і лікувально-діагностичний центр, отримають десь по одному мільйону гривень, а перинатальний центр - 0,5 мільйона гривень.

Освіта

У Хмельницькому обіцяють збудувати дві школи. На добудову однієї з них планують взяти кредит, на другу - виділили кошти для виготовлення проектної документації. Фото: Суспільне Поділля.Фото: Суспільне

У Хмельницькому обіцяють збудувати дві школи. На добудову однієї з них планують взяти кредит, на другу - виділили кошти для виготовлення проектної документації. Фото: Суспільне Поділля.

Мешканцям міста “Команда Симчишина” обіцяла забезпечити здорове харчування у закладах освіти, але не уточнила, чиїм коштом це відбудеться. У грудні після виборів і перед запуском бюджетного року Симчишин заявив, що вартість харчування у садках і школах для батьків зросте. Проте значного невдоволення серед батьків це не викликало.

Крім того, політична сила обіцяла виплату персональних стипендій від міста. Ці стипендії мер міста і так вручає щороку. Раніше стипендія була 300 гривень, але чим ближче до виборів, тим швидше вона зростала. І у рік виборів склала для школярів майже 1200 гривень, а для педагогів - 2500 гривень.

На виконання спільної обіцянки добудувати школу по вулиці Залізняка у бюджет закладено 30 мільйонів гривень. Ще 60 мільйонів міська рада планує взяти у кредит. Крім того, Олександр Симчишин у своїй передвиборчій програмі пообіцяв завершити добудову приміщень чотирьох закладів освіти. Згідно із проєктом бюджету на поточний рік, буде добудовано два.

На обіцяне мером у передвиборчій програмі будівництво нової школи та дошкільного закладу по вулиці Січових Стрільців передбачено 200 тисяч гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації.

Також у передвиборчій програмі згадується облаштування сучасних спортивних майданчиків. Серед закладеного у цьогорічному бюджеті за цим напрямом є кошти на капітальний ремонт спортивних майданчиків НВК № 2, СЗОШ № 12, СЗОШ № 22, СЗОШ № 32 та спортивного майданчика ліцею у селі Пирогівці. Передбачено також реконструкцію спортивних майданчиків СЗОШ № 13 та № 31.

Спорт та молодь

Будівництво Палацу спорту заплановано завершити наступного року. Симчишин з командою знову проситимуть уряд виділить кошти з держбюджету. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Хмельницька міська рада.

Будівництво Палацу спорту заплановано завершити наступного року. Симчишин з командою знову проситимуть уряд виділить кошти з держбюджету. Фото: Суспільне. Поділля.

Однією з обіцянок Олександра Симчишина була добудова Палацу спорту. Цьогоріч на ці роботи у міському бюджеті передбачено лише 6% від загального кошторису, що становить 17 мільйонів гривень. Таким чином, на кінець поточного року бюджетні кошти забезпечать доведення об’єкту лише до половини готовності.

Будівництво Палацу спорту заплановано завершити наступного року. Олександр Симчишин в інтерв’ю руху ЧЕСНО зазначив, що виділених у бюджеті коштів недостатньо і місто й надалі боротиметься за державні кошти на будівництво цього об’єкту.

Також у передвиборчій програмі міського голови було вказано будівництво Льодового палацу та зали боксу на території СК “Поділля”. На жоден із цих об’єктів у бюджеті 2021 року коштів закладено не було. Проте 4 березня на сайті Хмельницької міської ради з’явився проєкт рішення виконкому про винесення на сесію програми розвитку боксу на 2021–2025 роки. Серед очікуваних результатів цієї програми - будівництво спеціалізованого залу для боксу.

У програмі партії “Команда Симчишина” було обіцяно премії активістам молодіжного руху. Проте у бюджеті 2021 року коштів на це не закладено.

Транспорт та дороги

На початку цього року Хмельницький став переможцем одного із конкурсних відборів з оновлення електротранспорту. За кошти Європейського банку планують закупити 60 тролейбусів. Фото: Суспільне.Суспільне: Чернігів

На початку цього року Хмельницький став переможцем одного із конкурсних відборів з оновлення електротранспорту. За кошти Європейського банку планують закупити 60 тролейбусів. Фото: Суспільне.

10,7 мільйонів гривень передбачено на продовження будівництва дороги по вулиці Мельникова. Згідно із прийнятим бюджетом громади, до кінця року її буде добудовано на 53%. Закладено кошти на проєктно-кошторисну документацію частини дороги по вулиці Лісогринівецькій та від вулиці Степана Бандери до Західної окружної. На обидва проєкти закладено по 50 тисяч гривень. Загалом на утримання доріг у цьому році закладено 76,9 мільйона гривень.

У передвиборчій програмі Олександра Симчишина сказано про оновлення рухомого складу громадського транспорту, проте у цьогорічному бюджеті громади коштів на це не закладено. Щоправда, на початку цього року Хмельницька міська рада стала переможцем одного із конкурсних відборів з оновлення електротранспорту, який проводила держава. Наразі ведуться переговори з Європейським інвестиційним банком, щоб придбати 60 нових тролейбусів. Проте, за словами міського голови, у кращому випадку тролейбуси будуть наступного року. Ще однією передвиборчою обіцянкою міського голови був розвиток велоінфраструктури міста. Але у бюджеті на 2021 рік кошти на це не закладено.

Кадрова політика

Переобраний мер Симчишин поміняв майже усіх своїх заступників. Фотоколаж: Суспільне. Поділля.Колаж : Суспільне

Переобраний мер Симчишин поміняв майже усіх своїх заступників. Фотоколаж: Суспільне. Поділля.

У міській раді, як і за минулого скликання, створено шість постійних комісій. У кожній з них представники “Команди Симчишина” мають більшість і мінімум одну посаду у керівництві комісії (голова, заступник чи секретар).

Міський виконком складається з 18 осіб, серед них більшість підпорядкована міському голові. Як і за попередньої каденції, Олександр Симчишин має чотирьох заступників, проте їх склад повністю змінено. Цікаво, що лише двоє заступників є колишніми “свободівцями” - Микола Ваврищук та Василь Новачок. Михайло Кривак за минулої каденції був депутатом міської ради від “Батьківщини” та секретарем ради. Роман Примуш до призначення був заступником голови Хмельницької ОДА, а згодом тимчасово виконував обов’язки голови Хмельницької ОДА. З попередньої каденції міського голови залишилась на посаді лише керуюча справами Юлія Сабій.

У лютому було припинено діяльність департаменту архітектури містобудування та земельних відносин. Відтепер управління, що входили до його складу, напряму підпорядковуються міському голові. У грудні 2020 року замість управління житлово-комунального господарства було створено департамент інфраструктури міста, до складу якого включили самостійні управління житлової політики і майна Хмельницької міської ради та управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради.

Соцзахист

Відділення тимчасового перебування у Хмельницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування відкрили у грудні минулого року. Фото: Суспільне Поділля.Фото: Суспільне Поділля

Відділення тимчасового перебування у Хмельницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування відкрили у грудні минулого року. Фото: Суспільне Поділля.

На обіцяне покращення матеріально-технічної бази у сфері соцзахисту у 2021 році було закладено 388,3 тисяч гривень. У грудні минулого року відбулося відкриття відділення тимчасового перебування у Хмельницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування. Серед обіцянок переобраного мера - всебічна підтримка учасників АТО/ООС. У грудні минулого року сесією було затверджено “Програму соціальної підтримки учасників АТО/ООС, учасників Революції Гідності та членів їх сімей на 2021-2025 роки”. Зокрема, у бюджеті на цей рік в рамках цієї програми закладено 1,3 мільйона гривень на стоматологічну допомогу, 1,6 мільйона на пільги на послуги ЖКГ, 4 мільйона на придбання житла та 3,9 мільйона на інші заходи у сфері соціального забезпечення.

Екологія

У передвиборчій програмі Олександр Симчишин обіцяв продовжити розчищення русел Південного Бугу та Кудрянки. Цьогоріч у бюджет закладено 1 мійльон гривень лише на розчищення русла Південного Бугу. Проте цих коштів не вистачить для завершення очисних робіт у руслі ріки.

Економіка

Щодо запуску індустріального парку “Хмельницький”, який згадується у програмі Олександра Симчишина, то цьогоріч закладено кошти на проведення до нього мереж водопостачання та каналізації (300 тисяч гривень) та будівництво зовнішніх мереж газопостачання (100 тисяч гривень). Згідно з інформацією начальника управління економіки Хмельницької міської ради Оксани Новодон, створення індустріального парку в Хмельницькому потребуватиме 25 мільйонів гривень з міського бюджету.

Культура

Цього року у Хмельницькому заплановано провести два нових фестивалі. Обидва заходи подані як проєкти на фінансування Українського культурного фонду. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне

Цього року у Хмельницькому заплановано провести два нових фестивалі. Обидва заходи подані як проєкти на фінансування Українського культурного фонду. Фото: Суспільне. Поділля.

У своїй передвиборчій програмі Олександр Симчишин обіцяє започатковувати нові всеукраїнські та міжнародні фестивалі. За словами начальника управління культури і туризму Артема Ромасюкова, цього року заплановано провести два нових фестивалі. Проте обидва заходи були подані як проєкти на фінансування Українським культурним фондом. Якщо ці проєкти не підтримають, вони будуть профінансовані з міського бюджету, але відбудуться у значно простішому форматі. Загалом на культурно-мистецькі заходи у місті цього року виділено 4 мільйона гривень.

Що відомо

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди