Тепер офіційно: досьє на український борщ прямує до ЮНЕСКО

Тепер офіційно: досьє на український борщ прямує до ЮНЕСКО

Тепер офіційно: досьє на український борщ прямує до ЮНЕСКО Прес-служба Євгена Клопотенка

Номінаційне досьє "Культура приготування українського борщу" нарешті прямує до Парижу. Це важливий процедурний крок, щоб його включили до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Про це повідосила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

Українське номінаційне досьє складається з понад 700 сторінок документальних доказів того, що борщ походить з України, тісно переплетений з українською культурою в таких речах, як, наприклад, весільні та похоронні традиції, та широко споживається по всій країні.

“Український борщ – українська національна страва, якій немає конкурентів. Досить маніпулювати і на ґрунті "російськості" борщу, бо правди не зміниш. Борщ – наш”, – заявив міністр культури на інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Розгляд заявки триватиме два року. Продовж цього часу Україна має продемонструвати, що борщ дійсно є цінністю для всієї країни.

"В нас мають проводитися Фестивалі борщу, з’являтися Борщові вулиці та пам’ятники борщу, День борщу та ТВ-шоу про борщ. Ми маємо показати, що борщ дійсно об’єднує Україну", – говорить шеф-кухар Євген Клопотенко, який виступив ініціатором офіційного визнання борщу українською національною стравою .

"Коли ви заходите в ресторан за кордоном, то швидше за все в меню ви побачите "Борщ (російський суп)". Коли я дізнався про це, зрозумів, що треба захищати борщ, бо мова не просто про їжу, а про культурної ідентифікації нації".

У жовтні 2020 року борщ був внесений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, а 30 березня Україна подала заявку до ЮНЕСКО для визнання борщу українською стравою вже на світовому рівні

Що відомо

У списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО вже є український петриківський декоративний розпис, традиція косівської розписної кераміки та козацькі пісні Дніпропетровської області.

Читайте також

Франція хоче внести багет до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО

МЗС відреагувало на заяву Росії про "російсько-українського поета" Тараса Шевченка

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше