Картини, які можна відчути на дотик, малює хмельницька художниця Наталія Степанюк

Картини, які можна відчути на дотик, малює хмельницька художниця Наталія Степанюк

Картини, які можна відчути на дотик, малює хмельницька художниця Наталія Степанюк Фото: Суспільне.

Картини, які можна відчути на дотик, 12 років створює хмельницька художниця Наталія Степанюк. За словами мисткині, у своїх роботах вона зображує емоції власні та оточуючих людей.

Хмельницька художниця Наталія Степанюк раніше зображала тварин, птахів, навколишній світ, пейзажі. Нині малює людей. Але вона ніколи не пише класичних портретів на замовлення. Натомість у своїх роботах намагається передати внутрішній світ людини.

«Передати якийсь внутрішній емоційний світ людини, яка переживає в цей період якісь незвичайні емоції – це, можна сказати, вартує чимало. І тому я намагаюся саме ці моменти і передавати. Зазвичай, вони дуже яскраві, колоритні, незвичні», - каже Наталя.

Художниця зізнається - натхнення черпає від спілкування з позитивними, цікавими й неординарними людьми.

«Можна сказати, що про кожного з них я вже на своєму життєвому шляху створила свій емоційний портрет. Я кольорами передаю якийсь позитив. Це, зазвичай, жовтий і білий. Червоний використовую дуже мало. Взагалі, мої кольори – це синій, блакитний і білий», - розповідає художниця.

Художниця малює олійними фарбами. Каже, завдяки їм можна створювати фактурні, об’ємні картини. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Художниця малює олійними фарбами. Каже, завдяки їм можна створювати фактурні, об’ємні картини. Фото: Суспільне. Поділля.

Захоплення малюванням у Наталії Степанюк з’явилося ще в дитинстві.

«Я малювала спочатку звичайними олівцями і такими медовими фарбами, які продаються в магазинах. В мене був дуже гарний вчитель у школі і він підтримував мої бажання, мої натхнення, і вчив мене малювати», - згадує жінка.

У 2012 році Наталія перейшла на олійні фарби. Каже, завдяки їм можна створювати фактурні, об’ємні картини.

«Іноді для того, щоб підкреслити якийсь момент, не вистачає просто ось такого рівненького тла, воно має бути тактильне. Тому більшість моїх картин сохнуть дуже довго, але коли вони висихають, вони стають тактильними, до них можна торкатися», - каже Наталія Степанюк.

За 12 років художниця створила 48 художніх полотен. Деякі з її картин оселилися закордоном та в домівках українських поціновувачів.

«Одну із своїх картин я подарувала своєму другу Мішелю Якобі, який розводить буйволів. Це німець, що переселився жити на Закарпаття. Я малювала його портрет. Зателефонувала йому і сказала: «Мішель, у мене є для тебе картина». Він каже: «Супер! Я буду в Україні, я її заберу!», - ділиться Наталія.

Наталія Степанюк натхнення черпає від спілкування з позитивними, цікавими й неординарними людьми. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Наталія Степанюк натхнення черпає від спілкування з позитивними, цікавими й неординарними людьми. Фото: Суспільне. Поділля.

Найдовше художниця працювала над створенням картини «Життя».

«Я її створювала три роки. Вона складається з тридцяти трьох маленьких картинок. Але була в мене і картина, яку я намалювала за дві доби. Це картина пам’яті Кузьми «Той прикрий світ», - каже художниця.

Без творчості Наталія Степанюк не уявляє свого життя.

«Я не можу по іншому. Це як частина мене. В принципі, як багато хто каже, якщо я не буду малювати, я не буду дихати. Батьки не розуміють, а чоловік підтримує. Чоловік мене підтримав з самого початку, коли я почала малювати», - ділиться сокровенним жінка.

Мрія художниці - виставити свої картини у відомих галереях світу.

«Я би дуже хотіла виставитися в Кракові. Цікаве місто з дуже багатою історією, в якому відбувається дуже багато мистецьких подій і заходів. Друге місто, в якому хотілось би мати виставку – це Нью-Йорк. Хотіла б провести виставку на космічну тематику в першу чергу. Це актуально і дуже близьке мені», - ділиться планами та мріями Наталія Степанюк.

У Хмельницькому планується концептуальна виставка творів художниці у квітні в приміщенні Хмельницької міської центральної бібліотеки.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди