У громаді на Хмельниччині люди протестували проти зарплат та премій місцевих посадовців

У громаді на Хмельниччині люди протестували проти зарплат та премій місцевих посадовців

У громаді на Хмельниччині люди протестували проти зарплат та премій місцевих посадовців Фото: Суспільне.

Зарплатами та преміями місцевих посадовців обурені жителі Вовковинецької селищної тергромади, що у Хмельницькому районі. Понад сотні невдоволених людей 27 березня зібралися під стінами селищної ради, аби висловити своє обурення високими, на їхню думку, преміями посадовців голові громади Сергію Волковинському.

Люди, що зібралися на схід села, скандують «Ганьба! Ганьба! Ганьба!». Між собою говорять – не пускають автівки з інших сіл, які їдуть на акцію.

Дільничний офіцер поліції Олександр Вересюк каже: про це нічого не чув і вказівок таких, аби когось не пускати, не отримував.

«Нічого не можу про це сказати. Ми забезпечуємо тут охорону порядку. Більше нічого», - каже правоохоронець.

Премії посадовців селищної ради викликали резонанс у громаді, каже представник Інституту соціальних перемовників Вовковинецької тергромади Тарас Кушнір. І те, що люди вийшли з протестами, показує їх небайдужість до того, що відбувається.

Оприлюднені зарплати та премії посадовців селищної ради викликали резонанс у Вовковинецькій громаді. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Оприлюднені зарплати та премії посадовців селищної ради викликали резонанс у Вовковинецькій громаді. Фото: Суспільне. Поділля.

«Зміни, на які люди розраховували на виборах, вони чи не відбулися, чи слабо відбуваються, чи може люди їх не розуміють. Як соціальний перемовник, я хочу зробити, щоб діалог між громадянами та представниками влади був спокійним, без порушень правопорядку. Щоб люди змогли донести свою думку до влади, а влада змогла гідно їм відповісти», - каже Тарас Кушнір.

Офіційний запит щодо оприлюднення заробітних плат та премій працівників селищної ради за останні три місяці – листопад, грудень та січень подав 18 лютого депутат Вовковинецької селищної ради Олександр Черешня.

«У відповіді на запит я побачив чималі суми нарахованих зарплат разом з преміями. До прикладу, за грудень працівники селищної ради отримували і 22 тисячі, і 37 тисяч, і 51 тисячу гривень зарплати. Заробітна плата старості – 41,3 тисячі гривень, з них 31 тисяча – це премія. І це наші реалії, це офіційна відповідь селищної ради. Думаю, це дуже гарна заробітна плата. Я й не знаю, де таку заробітну плату отримують», - каже Олександр Черешня.

Не розумію, за що голова та старости отримують десятки тисяч зарплати, обурюється депутат Вовковинецької селищної ради Олександр Черешня.Фото: Суспільне.

Не розумію, за що голова та старости отримують десятки тисяч зарплати, обурюється депутат Вовковинецької селищної ради Олександр Черешня.

Його колега-депутатка Вікторія Дідур додає: на 2021 рік прийняли загальний бюджет громади на суму 43 мільйони 968 тисяч.

«З них 5 мільйонів 50 тисяч виділено на заробітну плату працівникам селищної ради. Хочу одразу зазначити, що у селищній раді працює усього 25 чоловік. А на благоустрій 21 села, яке входить в громаду, виділено 1 мільйон 128 тисяч. Відчуваєте різницю. Це державні службовці, мені здається, вони мають нам служити, людям Вовковинецької громади, а не отримувати собі по дві премії», - обурюється депутатка Вікторія Дідур.

Премії передбачені окремими статтями відповідно до фонду оплати праці, каже голова Вовковинецької селищної ради Сергій Волковинський, який працює на посаді чотири місяці. Щодо бюджету територіальної громади, то цифри не остаточні.

«Ще буде дофінансування видатків на благоустрій громади. Будуть вноситися зміни в бюджет, які будуть затверджуватися на наступних сесіях. Наразі бюджет нашої громади складає 46 мільйонів з копійками. Щодо зарплати управлінського аппарату ради, то у бюджеті на ці видатки передбачено 6 мільйонів 150 тисяч з ЄСВ, 5 мільйонів 50 тисяч - це та зарплата, з якої буде сплачено ще понад мільйон податків», - каже Сергій Волковинський.

Премії працівникам селищної ради виплачувалися з фонду заробітної плати, передбаченого згідно затвердженого штатного розпису, каже голова громади Сергій Волковинський. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Премії працівникам селищної ради виплачувалися з фонду заробітної плати, передбаченого згідно затвердженого штатного розпису, каже голова громади Сергій Волковинський. Фото: Суспільне. Поділля.

Додає: минулоріч на початку року працівникам селищної ради, яких наразі працює 25 з 40 штатних одиниць, зарплата виплачувалася в неповному обсязі, адже не було зрозуміло, чи будуть залишки коштів на кінець року. В кінці року, каже голова селищної ради, через економію коштів, було прийняте рішення преміювати працівників ради, щоб компенсувати їм попередні недоплати.

Сергій Волковинський переконаний, що сьогоднішній схід села стався через те, що людей багато в чому вводять в оману та маніпулюють їх думкою, викривляючи справжню інформацію на власний розсуд.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди