20-річний Вередиба - сьомий на дебютному Гран-прі з дзюдо у Тбілісі. Результати турніру IJF

Україна закінчила виступи на турнірі без медалей.

Етап гран-прі з дзюдо у Тбілісі став для українських спортсменів третім у 2021 році. Після гран-прі Тель-Авіву, на якому Дар'я Білодід виборола "срібло" у вазі до 48 кг, українські дзюдоїсти змагалися на етапах у Ташкенті та Тбілісі.

На жодному із двох наступних етапів збірна України з дзюдо не здобула медалей. А до Тбілісі навіть відправилася в неоптимальному складі - одразу кілька лідерів збірної, включно із Дар'єю Білодід, змагання в Грузії пропускали.

Як виступили українці на Гран-прі у Тбілісі?

В Тбілісі Україна була представлена дев'ятьма дзюдоїстами: троє змагалися у чоловічих дисциплінах, шість - у жіночих.

• Чоловіки: Олег Вередиба (до 60 кг), Віталій Шепель, Станіслав Гунченко (обидва - до 90 кг).
  • Жінки: Марія Скора (до 57 кг), Анастасія Антіпіна (до 63 кг), Єлизавета Литвиненко (до 70 кг), Анастасія Турчин (до 78 кг), Єлизавета Каланіна, Руслана Булавіна (обидві - понад 78 кг).

Найвищі результати серед українців показали лише двоє українців. Серед них - 20-річний Олег Вередиба (до 60 кг), який уперше в кар'єрі змагався на рівні дорослого гран-прі з дзюдо, посівши сьоме місце.

У другому та третьому раундах Вередиба здолав азербайджанця Оружа Валізаду та Емірхана Карахана відповідно. Однак у чвертьфіналі українець поступився росіянину Константіну Сімеонідісу. А у вирішальній сутичці - представнику Таджикістану Шахбозу Сайдабуророву.

До виступів на дорослому рівні Вередиба здобув 13 медалей на рівні молодіжних та юнацьких турнірів. А в жовтні 2018-го став призером юнацьких Олімпійських Ігор у Буенос-Айресі (третє місце).

Крім Вередиби, із сьомим місцем змагання у Тбілісі закінчила Єлізавета Каланіна (понад 78 кг). Українка змогла пройти в чвертьфінал завдяки перемозі над алжиркою Сонею Асселах, проте у наступних двох сутичках поступилася представницям Бразилії - Беатріс Соузі та Марії Альтеман, які розділили між собою треті місця.

Результати виступів українців на гран-прі у Тбілісі

Чоловіки

• Олег Вередиба (до 60 кг) - сьоме місце (2 перемоги, 2 поразки);
  • Віталій Шепель (до 90 кг) - виліт у третьому раунді (1 перемога, 1 поразка);
  • Станіслав Гунченко (до 90 кг) - виліт у другому раунді (1 поразка).

Жінки

• Єлизавета Каланіна (понад 78 кг) - сьоме місце (1 перемога, 2 поразки);
  • Марія Скора (до 57 кг) - виліт у другому раунді (1 поразка);
  • Анастасія Антипіна (до 63 кг) - виліт у другому раунді (1 поразка);
  • Єлизавета Литвиненко (до 70 кг) - виліт у другому раунді (1 поразка);
  • Анастасія Турчин (до 78 кг) - виліт у першому раунді (1 поразка);
  • Руслана Булавіна (понад 78 кг) - виліт у першому раунді (1 поразка).

Переможцями медального заліку стали дзюдоїсти із Грузії, які здобули на домашньму гран-прі 9 медалей, дві з яких - золоті. По два "золота" на рахунку Канади та Монголії.

Україна, враховуючи відсутність медалей, розділила 27-28 місце із США завдяки двом потраплянням у топ-7.