Зі шведської галереї викрали картини Сальвадора Далі

Зі шведської галереї викрали картини Сальвадора Далі

Зі шведської галереї викрали картини Сальвадора Далі

З картинної галереї Стокгольму, що в районі Естермальм, у ніч на 30 січня викрали близько 12 робіт відомого іспанського художника-сюрреаліста Сальвадора Далі.

Як пише шведська суспільна телемовна організація SVT Nyheter, про крадіжку повідомив власник галереї Петер Енстрем. Імовірно, картини викрали близько 4-ї ранку за місцевим часом (або 3-ї за київським), оскільки саме тоді спрацювала сигналізація. За його словами, зловмисники розбили вікно галереї.

Поки Енстрем не може сказати, скільки точно картин Далі викрали, називаючи цифру від 10 до 12, але зазначає, що їхня вартість сягає кількох тисяч доларів. Кожна з робіт митця оцінюється в суму від 200 до 500 тисяч шведських крон (від 21 до 52 тисяч доларів).

Поліція поки не коментує деталі події, але каже, що зловмисників було мінімум двоє і вони покинули місце злочину на автівці.

Як відомо:

  • У жовтні 2019 року з галереї в Сан-Франциско викрали картину Далі "Жираф у вогні".
  • У стіні музею італійського міста Пʼяченца знайшли втрачену картину Густава Клімта "Портрет жінки". Вона оцінюється у €60 млн. Картина була серед найбільш розшукуваних предметів мистецтва Італії протягом 22 років.
  • Італійська влада підтвердила, що картина "Портрет пані", яку вкрали з галереї у П'яченці на півночі Італії у 1997, справді належить пензлю Густава Клімта.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше