Сполучені Штати Америки не підтримують доведення до кінця російського газопроводу "Північний потік-2".
Як зазначив державний секретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі з очільником МЗС Німеччини Хайко Маасом у Брюсселі, США розглядають будівництво трубопроводу між Росією та Німеччиною як "погану угоду".
"Це дає РФ більше можливостей для використання енергії як інструменту примусу. Ми просто хотіли переконатися, що в нашій позиції не було двозначності, щоб наші друзі та партнери розуміли нас", — сказав держсекретар США.
За словами Блінкена, агресивна поведінка Росії "є ключовим питанням як для США, так і для НАТО". Він також зазначив, що адміністрація "вдасться до необхідних кроків у той час і у тому місці, які обере". Водночас він відмовився надати конкретні деталі.
Читайте також: "Північний потік-2 — це геополітичний проєкт" — міністерка економіки Литви Аушріне Армонайте
"Північний потік-2" з Росії до Німеччини, довжина якого перевищує 1 200 кілометрів, побудований на 94%. Рік тому завдяки санкціям від США його будівництво було призупинене, однак російська сторона поновила роботи власними силами за згодою німецької сторони.
Україна виступає проти будівництва цього газопроводу. Його противниками також є США, Польща та країни Балтії.
Що відомо
- Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
- США ввели санкції щодо компаній, які беруть участь у проєкті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що споруджують газопровід, а також топменеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.
- 8 вересня 2020 року президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підтримати зупинку будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" через отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального. Запровадження санкцій було підтримане Конгресом США в грудні.
- Німеччина виступає проти американських санкцій, запроваджених проти будівництва російського газогону "Північний потік-2".
- МЗС України привітало нещодавнє рішення Федеральної мережевої агенції Німеччини, яка відхилила заявку компанії-оператора газопроводу "Північний потік-2" на звільнення від регулювання ЄС.
- Пізніше генеральний суд Європейського союзу виніс рішення про те, що газопровід "Північний потік-2" має діяти відповідно до регулювання ЄС і не має права на виняток.
- Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця
- Міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали США зробити все можливе для закриття проєкту "Північний потік 2".