"Розкриватися і грати відкрито з Францією - самогубство". Що сказав Шевченко після нічиєї у Парижі УНІАН

Ключові тези головного тренера збірної України.

Збірна України з футболу розпочала відбір на чемпіонат світу-2022 з нічиєї у виїзному матчі проти збірної Франції - 1:1. Господарі відкрили рахунок у першому таймі, гості - відігратися після перерви.

У цій грі Андрій Шевченко застосував нову ігрову модель для збірної України: команда грала з трьома центральними захисниками. Як пояснив сам тренер після гри, це було давно заплановане рішення для досягнення результату у цьому матчі.

П'ять місяців тому у товариському матчі Україна програла Франції 1:7, і за словами Шевченка тренерський штаб багато виніс з тієї гри.

Ось про що говорив Андрій Шевченко на післяматчевій пресконференції:

• Оцінка гри

"Це була хороша гра для нас, ми виконали план. Ми уперше грали у цій формації, це було складно: у нас взагалі не було часу на підготовку. Тому хочу привітати гравців за ту гру, яку ми показали. Вони витратили багато енергії, але тільки так можна було зупинити талановиту команду як Франція.

Цей план на гру спрацював - для нас [нічия] дуже хороший результат, набрали очки".

• Чому Україна змінила тактичну схему під Францію?

"Ми давно готувалися до цієї гри, вивчали суперника. І той товариський матч, який провели у жовтні, дав нам інформацію, що розкриватися і грати у відкритий футбол - самогубство. Тож ми постаралися зіграти компактно, тиснули на м'яч.

Звісно, увага була до найбільш гострих гравців Франції. Ми поставили проти них спеціально більше гравців, які мали працювати: один пресингує, інший - закриває простір.

Дуже складно вводити нову систему, коли у тебе є лише одне тренування. Ми багато працювали з відеоаналізом, пояснювали конкретні ситуації. Надати гравцям більше інформації - у цьому був ключ [до успіху]".

• Чи вплинула відсутність Ярмоленка та Циганкова на модель гри України?

"Якби Ярмоленко і Циганков були доступні, ми зіграли б так само. Ми прийняли це рішення ще раніше: нам потрібно було закривати простір позаду. Якби ми дозволили талановитим французам грати 1-в-1, то у нас були б проблеми. Тож це був єдиний шанс балансувати.

Якби були вони, то у нас було б більше опцій: можливо, на другий тайм чи на останні 15 хвилин. Ярмоленко і Циганков - якісні гравці, особливо у володінні м'ячем допомагають нам. Але нам треба було адаптуватися: ми не маємо багато крутих гравців. У нас є ті футболісти, які є".

Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress Start