Україна зіграла внічию із Францією у першому матчі відбору на чемпіонат світу-2022 AP

Важливе очко проти чинних чемпіонів світу.

Першим поєдинком збірної України у 2021 році став матч проти Франції. Саме проти чинних чемпіонів світу українці повинні були стартувати у відбірковому циклі.

Українська збірна перед матчем не могла розраховувати на одного із лідерів - вінгер Андрій Ярмоленко залишився поза заявкою на матч. Без Ярмоленка на полі тренерський штаб збірної України обрав іншу тактичну формацію на гру.

Україна проти Франції в Парижі зіграла із 5 захисниками. В центрі захисту вийшли центрбеки "Шахтаря" Сергій Кривцов та Микола Матвієнко, поруч із ними зіграв оборонець "Динамо" Ілля Забарний.

План Андрія Шевченка майже спрацював. У стартові 20 хвилин українська збірна зіштовхнулася із тиском від господарів поля і пропустила. Антуан Грізманн обвідним ударом пробив точно у дальній верхній кут від Георгія Бущана.

Повтор голу показав, що у момент офсайду захисник збірної Франції Бенжамен Павар перебував у положенні поза грою. Проте на матчі не працювала система відеоповтору, тому епізод із взяттям воріт не перевіряли.

Відсутність VAR не лише сприяла пропущеному голу, але й врятувала збірну України від пенальті. Арбітр зустрічі в другому таймі мав привід для того, щоб призначати одинадцятиметровий удар у ворота українців за фол на Кіліані Мбаппе з боку Іллі Забарного, проте порушення правил не зафіксував.

Попри більш оборонну модель гри, збірна України впродовж матчу намагалася вийти в атаку. А в другому таймі навіть змогла реалізувати одну із атак.

На 57-й хвилині Олександр Караваєв виборов м'яч на фланзі після втрати, після чого прострілив на Сергія Сидорчука. Удар хавбека вийшов невдалим, однак м'яч влучив у захисника Франції Преснеля Кімпембе та залетів у ворота.Так само, як у випадку із голом Грізманна у першому таймі міг перебувати в офсайді півзахисник Руслан Маліновський, але взяття воріт скасовано не було.

В заключні хвилини Франція взяла ініціативу, спробувавши вирвати перемогу в грі із Україною. Жовто-синім вдавалося як відсунути атаку біля своїх воріт, так і обмежити французьку збірну у створенні гострих моментів.

Україна розпочинає відбір до чемпіонату світу із рахунком 1:1. На черзі - два домашніх матчі в Києві - проти Фінляндії (28 березня) та Казахстану (31 березня).

Відбір. Чемпіонат світу-2022

Франція - Україна 1:1

Голи: Грізманн, 19 - Кімпембе, 57 (автогол)

У паралельному матчі групи D Фінляндія зіграла внічию проти Боснії і Герцеговини із рахунком 2:2.