У Тернополі будують станцію знезалізнення води

У Тернополі будують станцію знезалізнення води

У Тернополі будують станцію знезалізнення води
Суспільне Тернопіль

Станцію знезалізнення води будують у Тернополі. Вона очищуватиме від осаду воду, яку використовують тернополяни. Про це розповів керівник проєкту Павло Данилишин.

За його словами, продуктивність – 42 тисячі метрів кубічних на добу. Цього має вистачити для 80% жителів міста – понад 170 тисяч людей. Це перша в Україні станція такої потужності, каже Данилишин.

Тернополянин Григорій Стецько живе на вулиці Коновальця. Розповідає, п'є воду з крана. Щоб її очищувати на кухні встановив фільтр:

"Буквально через кожних тиждень-два фільтруючий елемент стає повністю темним. Востаннє я фільтр міняв в січні і не минуло два місяці, як і він потемнішав. От якщо зараз взяти склянку води, то бачимо, яка вона мутна, а якщо її понюхати, то чути запах хлору".

У Тернополі будують станцію знезалізнення води
Григорій Стецько. Суспільне Тернопіль

Якщо такий фільтр для води зламається, це може спричинити аварію і підтоплення, розповідає майстер внутрішньобудинкових мереж Богдан Колінець:

"Трапляється, що тріскають колби, корпуси, трапляються дуже часто аварії, тоді люди один одного затоплюють".

У Тернополі будують станцію знезалізнення води
Богдан Колінець. Суспільне Тернопіль

Фільтр для води стає коричневим через окис заліза, яке є у воді, каже Павло Данилишин:

"Вода, якщо її підняти зі свердловини, є кристально чистою, проте після контакту з повітрям це залізо, яке розчинене у воді, окислюється і випадає в бурий осад, що потрапляє нам в резервуари, потім у труби. І коли йдуть якісь зупинки, воно збурює аварійні ситуації і люди кажуть, що тече іржава вода. Насправді, це окис заліза, який є в нашій воді. І щоб його позбутися, повністю забрати з води, будується ця станція знезалізнення".

У Тернополі будують станцію знезалізнення води
Павло Данилишин. Суспільне Тернопіль

Станцію почали будувати торік, завершити планують до кінця 2021 року, каже Павло Данилишин. На цьому місці, за його словами, будуть розміщені сім фільтрів для очищення води. Знезаражувати воду будуть змішаними оксидантами. Завдяки цьому вода майже не матиме хімічного присмаку та запаху.

У Тернополі будують станцію знезалізнення води
У Тернополі будують станцію знезалізнення води. Суспільне Тернопіль

"Зараз ми відмовляємося від рідкого хлору і будуть знезаражувати змішаними оксидантами. Це така технологія виробництва гіпохлориду. Цей розчин робиться зі звичайної кухонної солі на місці і він повністю безпечний ", – каже Данилишин.

За його словами, загальна вартість проєкту майже 9 мільйонів євро. Це кредит Світового банку. За ці гроші мають збудувати станцію знезалізнення, реконстроювати насосну станцію і замінити водопровідні та каналізаційні мережі.

На початок