Директор харківського коксового заводу став підозрюваним за кримінальною статтею

Директор харківського коксового заводу став підозрюваним за кримінальною статтею

Доповнено
Директор харківського коксового заводу став підозрюваним за кримінальною статтею
Суспільне Харків/city.kharkov.ua

Директору коксового заводу у Харкові оголосили підозру за статтею "Забруднення атмосферного повітря".

Цю інформацію Суспільному підтвердив речник прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко.

За його словами, директора підозрюють за ч. 1 ст. 2411. Забруднення або інша зміна природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля, -караються штрафом від однієї тисячі восьмисот до трьох тисяч шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого., яка передбачає покарання у вигляді штрафу від 30 600 грн до 61 200 грн або обмеження волі до трьох років з можливим позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк.

Інформацію щодо підозри обіцяють надати згодом в Управлінні СБУ Харківської області.

За даними держреєстру юридичних осіб, керівником заводу є Максим Бондарев. На телефонні дзвінки Суспільного він спочатку не відповів, згодом попросив зателефонувати пізніше.

Що відомо

  • Проти коксового заводу у Харкові регулярно відбуваються акції протесту.
  • Державна екологічна інспекція у Харківській області просила суд застосувати до Коксового заводу "Новомет" заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю), оскільки у підприємства немає дозволів на викиди.
  • Суд першої інстанції вирішив, що підприємство має тимчасово зупинити діяльність з виробництва коксу та кам'яновугільної смоли "до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів".
  • Керівництво заводу подало апеляційну скаргу. Її розглядає Другий апеляційний адміністративний суд.
  • На сесії міськради 24 лютого депутати підтримали звернення до центральних органів влади, в якому просять взяти ситуацію із забрудненням повітря коксовим заводом під контроль та "вжити заходів".
На початок