Майже половина українців вважає державу відповідальною за добробут громадян

Майже половина українців вважає державу відповідальною за добробут громадян

Опитування
Майже половина українців вважає державу відповідальною за добробут громадян Ілюстративне фото: pixabay

Майже половина українців вважає, що держава повинна докладати зусиль, аби забезпечувати своїм громадянам добробут і освіту дітей.

Відповідні результати оприлюднені в опитуванні місії Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

"Більшість українців готові бути повністю відповідальними за своє здоров’я – 62,3% вважають, що їхнє здоров’я цілком залежить від їх особистих зусиль. Однак половина населення вважає, що держава повинна докласти певних зусиль, щоб забезпечити громадянам освіту (37,8%), добробут (45,8%), освіту дітей (47,4%) або працевлаштування (43,1%)", — йдеться у результатах.

Згідно з ними, українці добре обізнані про те, як вони можуть брати участь у житті своїх громад. Очолюють список: участь у мирних зібраннях з конкретних питань (74,6%); створення будинкового, вуличного чи квартального комітету або участь у їх роботі (70,6%) та скарги до місцевої влади з інфраструктурних питань особисто, телефоном або за допомогою онлайн-платформ (73,1%).

Дослідники повідомили, що більшість опитаних також знають про участь у діяльності політичних партій (65,9%), як повідомити про випадки корупції в прокуратуру чи поліцію (63,3%), про процес подання офіційних інформаційних запитів до державних органів (60,4%) та ініціювання та підписання електронних петицій до органів місцевої та державної влади (59,1%).

Водночас, за даними соціологів, показники безпосередньої участі у громадській діяльності значно менші. Лише 6,8% опитаних вказали, що долучалися до мирних зібрань чи акцій, тоді як 8% взяли участь у створенні чи роботі будинкового, вуличного або квартального комітету. Ще 8,1% повідомляли про інфраструктурні питання особисто, телефоном або онлайн.

Довідка. Опитування проводилося серед 2040 повнолітніх громадян України на підконтрольних територіях особисто у помешканнях респондентів. Вибірка була сформована відповідно до розподілу дорослого населення України за віком, статтю, областю і типом населеного пункту. Похибка становить 2,2% (без врахування дизайн-ефекту).

Що відомо

  • 74,3% опитаних українців вважають, що справи в державі рухаються в неправильному напрямку.
  • Серед державних та суспільних інститутів українці найбільше довіряють Збройним силам, волонтерським організаціям та церкві.
  • 70% українців дотримуються думки, що події в країні розвиваються в неправильному напрямі й лише 7% вважають, що найближчим часом відбудуться позитивні зміни.
  • Більшість українців висловлюють недовіру до лідерів найбільших політичних сил країни. Президенту Зеленському не довіряють 65,5%.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди