На Тернопільщині соціальні працівники отримали велосипеди для роботи

На Тернопільщині соціальні працівники отримали велосипеди для роботи

На Тернопільщині соціальні працівники отримали велосипеди для роботи
Суспільне Тернопіль

Соціальні працівники Зборівської громади отримали велосипеди для роботи. Про це розповіла директорка Центру надання соціальних послуг Зборівської громади Галина Лукачат.

За її словами, велосипеди виділили під час співпраці з Японським фондом соціального розвитку.

Соцпрацівниця Надія Гончаренко розповідає, працює в селі Оліїв Зборівської громади 5 років. Жінка обслуговує 5 жителів села.

"В мої обов’язки входить різна домашня робота. Обов’язкова доставка продуктів, забезпечення ліками, оплата комунальних послуг, обробіток земельної ділянки – біля двох сотих. Спілкування, психологічна підтримка", – розповіла Гончаренко.

Надія Гончаренко
Надія Гончаренко. Суспільне Тернопіль

Жінка каже, протяжність села – понад 20 кілометрів. У середньому до одного з пенсіонерів потрібно йти 40 хвилин. На велосипеді це займає приблизно 20 хвилин, розповідає жінка:

«Раніше мені, як соціальному працівнику, важко було добиратися до моїх одиноких. З велосипедом буде краще і швидше, ми зекономимо наш час».

Надія Гончаренко приїхала до Марії Павко. Їй 76 років. Чоловік пенсіонерки помер 8 років тому. Дітей немає. Соцпрацівниця привезла їй продукти та принесла води. Каже, жінка після інсульту, ліва рука і нога майже паралізовані.

«Все, що треба – все робить: зварити, попрати, помити, розчесати. То ще до мене, то добре їй їхати, а там далі спробуй на ті гори з тим велосипедом… Їй машину треба подарувати», каже Марія Павко.

На Тернопільщині соціальні працівники отримали велосипеди для роботи
На Тернопільщині соціальні працівники отримали велосипеди для роботи. Суспільне Тернопіль

До будинку іншої пенсіонерки, Марії Дмитрів, – близько двох кілометрів, розповідає Надія Гончаренко. Жінці 80, вона також мешкає сама.

Такі велосипеди Японський фонд соціального розвитку виділив для всіх соціальних працівників Зборівської громади, каже Галина Лукачат. За її словами, зараз 24 працівники обслуговують 176 жителів. Із цим фондом почали співпрацювати 2 роки тому, розповідає директорка. За її словами, під час проєкту також надали комп’ютери і планують відкрити відділення соціальної реабілітації:

"На участь в конкурсі зголосилися 30 громад із Тернопільської і Одеської області. Могли подаватися ті установи, де створені центри надання соціальних послуг. В нас прийшло на міську раду на пошту з департаменту соціального захисту, бо ми їм дали свідоцтво, що в нас створена комунальна установа. І вони одразу дали нам знати, що є можливість взяти участь в такому проєкті".

На Тернопільщині соціальні працівники отримали велосипеди для роботи
Галина Лукачат. Суспільне Тернопіль

Під час проєкту "Надання соціальних послуг в громаді" 5 громад Тернопільщини отримали по 140 тисяч доларів на реалізацію соціальних проєктів. Це ґрант Японського фонду соціального розвитку. Про це розповіла Галина Лукачат. За її словами, гроші виділив Український фонд соціальних інвестицій. У Тернопільській області велосипеди отримали 11 громад, для них закупили 151 велосипед. З представницею цього проєкту Іриною Кисляк кореспондентам Суспільного поспілкуватися не вдалося. Телефоном вона повідомила, що зараз в дорозі і не може розмовляти.

Що відомо

На початок