У Кропивницькому майбутні 10-тикласники будуть визначатись із профілем навчання

У Кропивницькому майбутні 10-тикласники будуть визначатись із профілем навчання

У Кропивницькому майбутні 10-тикласники будуть визначатись із профілем навчання Суспільне: Кропивницький

З нового навчального року 9-тикласники кропивницьких шкіл зможуть обирати навчання у профільних класах. На вибір майбутнім 10-тикласникам пропонують більше десяти профілів для навчання. Наприклад, історичний, природничий, військовий, спортивний. Що 9-тикласники Наукового ліцею думають про навчання в профільних класах?

З 30 учнів 9-А класу Наукового ліцею п’ятеро не підуть до 10 класу. Серед них Богдана Резніченко. "Я хочу піти до медичного коледжу, – розповідає дівчина, – хочу пробувати щось нове, можливо, я стану медпрацівником".

Однокласники Богдани Анна Чмут та Олександр Чмут залишаються у школі. Для себе обрали навчання в класі математичного профілю. "Саме цю школу ми обрали, ми з першого класу тут навчалися і нас влаштовує, як тут викладають вчителі. Все цікаво. Ми обрали математичний профіль, тому що в подальшому нам це знадобиться для ЗНО".

Мама Ірина Чмут вибір дітей підтримує. "Ми навіть не розглядали якісь там варіанти, кудись піти. Ми вирішили залишитися в 10 класі".

У 10 класі, який має філологічний профіль, учні мають по чотири години української мови та літератури на тиждень. Учениця 10-А класу Марина Сметанко вчиться тут з першого класу. "Це потрібно для моєї майбутньої професії, мені потрібна мова та література".

Торік до цього класу написали понад 40 заяв на навчання. Це більше охочих, ніж могли взяти, – говорить класна керівниця 10-А класу Наталія Чеботарьова. "Адміністрація пішла назустріч батькам і дітям, то вирішено було, що усі ті діти, які за балом атестату проходили, залишили у філологічному класі".

У новому навчальному році у ліцеї набиратимуть чотири профільні класи, це на один більше, ніж торік, – розповідає заступник директора Віктор Гарбузенко. "Філологічний профіль – це поглиблене вивчення української мови та літератури, математичний профіль – це поглиблене вивчення алгебри і початків аналізу та геометрії, природничий профіль – це поглиблене вивчення хімії, біології та екології та технологічний профіль – це вивчення автосправи".

У чотирьох дев’ятих класах ліцею – 140 учнів. 80 з них визначилися із профілем і продовжать навчання тут.

Обирати 10 клас не обов’язково у закладі, в якому навчається дитина, – говорить начальниця управління освіти міськради Кропивницького Лариса Костенко. "Наприклад, в 4-й школі відкривається два класи біології і історії, але учень розуміє, що хоче присвятити себе військовій справі, тоді він повинен обрати заклад, де є військово-спортивний або військовий профіль".

Ознайомитися з переліком шкіл, профілями навчання та зареєструватися до 10 класу можна на сайті міського управління освіти.

Що відомо

  • За словами начальниці міського управління освіти Лариси Костенко, у цьому році дев’яті класи у міських школах закінчують 2,5 тисячі учнів, до десятих планують набрати 1,5 тисячі.
  • До профільних десятих класів учнів набиратимуть у 23-х із 40-ка міських шкіл.
  • Зміни у школах відбуваються через реформу освіти. Згідно вимог нового законодавства про освіту, школи поділять на початкову, гімназію та профільні ліцеї.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди