У 2030 році дефіцит води може скласти 40% — ЮНЕСКО

У 2030 році дефіцит води може скласти 40% — ЮНЕСКО

У 2030 році дефіцит води може скласти 40% — ЮНЕСКО АР

Через зміни клімату до 2030 року глобальний дефіцит води може сягнути 40%.

"Зміна клімату ще більше посилить глобальний дефіцит водних ресур-сов, і якщо не зробити серйозних кроків, то до 2030 року рівень дефіциту води складе 40%. Наслідки такої ситуації неможливо передбачити. Криза нестачі води неминуче стосується всіх аспектів життя людини: починаючи з проблем вимушеного переміщення населення і закінчуючи зростанням дитячої смертності, недоїданням і посиленням напруженості внаслідок боротьби за доступ до водних ресурсів", — заявила у посланні до Всесвітнього дня води голова ЮНЕСКО Одре Азуле.

Також, за даними ЮНЕСКО у період пандемії у двох з п'яти медзакладів у світі не було можливості мити руки.

Як наголосила очільниця організації, наразі майже чотири мільярди людей стикаються з гострим дефіцитом води щонайменше протягом одного місяця на рік. Окрім того, що вода належної якості необхідні для дотримання особистої гігієни, нестача ресурсу призводить і до економічних втрат.

"Сьогодні тягар забезпечення домашнього господарства водою в більшості випадків не-справедливо лягає на плечі жінок і дівчат. 200 мільйонів годин, кото-які вони щодня витрачають на доставку води — це невикористані можливості як для них самих, так і для наших суспільств в цілому", — наголосила Азуле.

Також, за даними організації, наразі 80% стічних вод скидаються у навколишнє середовище без попереднього очищення.

Що відомо

  • Власник компаній Tesla та SpaceX Ілон Маск виділить 100 мільйонів доларів на призи учасникам конкурсу XPrize. На ньому науковці мають представити власні технології очищення атмосфери від вуглекислого газу.
  • Через глобальне потепління та танення льодовиків низка альпійських рослин можуть зникнути, оскільки їх витіснять агресивніші види.
  • За 50 років через надмірний вилов риби популяція акул та скатів зменшилася на понад 70%.
  • У період з 1994 по 2017 рік Земля втратила 28 трильйонів тонн льоду. При цьому швидкість танення з початку 90-х збільшилася на 65%.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди