В Ісландії сталося виверження вулкану, який "спав" майже 900 років

В Ісландії сталося виверження вулкану, який "спав" майже 900 років

В Ісландії сталося виверження вулкану, який "спав" майже 900 років
vedur.is

Приблизно за 40 кілометрів від столиці Ісландії Рейк'явік сталося виверження вулкану Фаградальсф'ялл. Це перше вулканічне виверження в регіоні за майже 900 років, з 1240-го року.

Про це повідомляє метеорологічне бюро країни.

"Виверження являє собою тріщину довжиною близько 500-700 метрів. Лава розлилася в межах одного кілометра", — йдеться у повідомленні.

На ролику, знятому береговою охороною, видно, що лава розтеклася по обидва боки від жерла вулкана.

Метеорологи зазначають, що виверження не загрожує місцевим жителям, населеним пунктам та об'єктам інфраструктури, попри те, що світло від нього можна побачити з будинків сусіднього міста Гріндавік. Водночас вони попереджають, що деяку шкоду можуть заподіяти вулканічні гази.

Влада країни сподівається, що їх поширенню завадить сильний вітер та опади, які очікуються в цьому районі. Однак, як повідомляє ВВС, над зоною виверження заборонили перельоти, а жителів закликали не наближатися до неї. Також влада попередила місцевих жителів про загрозу падіння скель в районі виверження.

За даними метеорологів, виверженню вулкану передувала підвищена сейсмічна активність — за останні три тижні у вказаному районі було зафіксовано понад 50 тисяч землетрусів.

Що відомо

  • На початку березня на індонезійському острові Суматра активізувався вулкан Синабунг, який викинув хмару попелу на висоту близько 5 кілометрів.
  • Найбільший вулкан Європи Етна, розташований на італійському острові Сицилія, розпочав виверження.
  • 10 лютого вулкан Пакая у Гватемалі розпочав виверження та викинув в атмосферу стовп диму та попелу висотою три кілометри.
  • 27 січня на індонезійському острові Ява прокинувся вулкан Мерапі, який почав вивергати суміш із розпечених уламків гірських порід в радіусі 1,5 км.
  • У січні на Філіппінах за 50 кілометрів від столиці Маніли “прокинувся” вулкан Тааль та викинув у повітря величезну кількість попелу, що змусило владу оголосити евакуацію населення.
  • У грудні 2019 року сталося виверження вулкану на Уайт-Айленді в Новій Зеландії.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок