На Суматрі прокинувся вулкан, навколишні поселення засипало попелом

На Суматрі прокинувся вулкан, навколишні поселення засипало попелом

На Суматрі прокинувся вулкан, навколишні поселення засипало попелом
AP

На індонезійському острові Суматра активізувався вулкан Синабунг, який викинув хмару попелу на висоту близько 5 кілометрів.

Як повідомляє ABC News, прилеглі до вулкана села засипало шаром попелу. Повідомлень про постраждалих чи загиблих поки що немає, проте місцева влада попросила місцевих мешканців не наближатися до вулкана ближче, ніж на 3 кілометри.

На Суматрі прокинувся вулкан, навколишні поселення засипало попелом
На Суматрі прокинувся вулкан, навколишні поселення засипало попелом. AP

За даними RTL, загалом вулканологи зафіксували 13 окремих вибухів. Офіцер з моніторингу активності вулкану Мухаммад Нурул Асрорі повідомив, що хмара над вулканом є найбільшою із 2010 року та попередив, що вона може зрости ще більше.

"Великий купол лави будь-якого моменту може лопнути, викликавши ще більшу лавину гарячих хмар", – сказав він.

Синабунг – один із понад 120 активних вулканів Індонезії, який розташований у межах так званого "вогняного кільця" – дуги вулканів та тектонічних розломів, які оточують Тихий океан. Вулкан, висота якого сягає 2600 метрів, не виявляв активності протягом чотирьох століть до 2010 року, коли через виверження загинули дві людини.

Згодом сталося ще кілька вивержень Синабунга – у 2014 році, коли загинули 17 людей, та у 2016-му, жертвами якого стали семеро осіб. Через активність вулкана протягом останніх років близько 30 тисяч людей були змушені залишити свої домівки.

У лютому Синабунг викинув стовп попелу на висоту 1500 метрів.

Що відомо

  • Найбільший вулкан Європи Етна, розташований на італійському острові Сицилія, розпочав виверження.
  • 10 лютого вулкан Пакая у Гватемалі розпочав виверження та викинув в атмосферу стовп диму та попелу висотою три кілометри.
  • 27 січня, на індонезійському острові Ява прокинувся вулкан Мерапі, який почав вивергати суміш із розпечених уламків гірських порід в радіусі 1,5 км.
  • У січні на Філіппінах за 50 кілометрів від столиці Маніли “прокинувся” вулкан Тааль та викинув у повітря величезну кількість попелу, що змусило владу оголосити евакуацію населення.
  • В грудні 2019 сталося виверження вулкану на Уайт-Айленді в Новій Зеландії. П'ятеро осіб загинули, були травмовані та зниклі безвісти.

Вибір редакції

На початок