Cтовп диму на 3 кілометри. У Гватемалі прокинувся вулкан

Cтовп диму на 3 кілометри. У Гватемалі прокинувся вулкан

Cтовп диму на 3 кілометри. У Гватемалі прокинувся вулкан
Shutterstok

Вулкан Пакая у Гвартемалі розпочав виверження та викинув в атмосферу стовп диму та попелу висотою три кілометри.

Про це повідомляє інфопортал Explica.

За даними гватемальського Національного інституту сейсмології, вулканології, метеорології та гідрології, попіл видно на висоті від близько 3 тисяч до 3200 метрів над рівнем моря. Очевидці повідомляли, що хмару попелу помітно за 66 км на північ від вулкану.

Через значні атмосферні викиди Гватемала рекомендувала авіакомпаніям утриматися від польотів в районі виверження вулкану, яке помітно навіть на знімках з космосу.

Наразі з жерла вулкану витікають потоки лави, виверження супроводжується землетрусами.

Вулкан Пакая є одним з найстаріших діючих комплексних вулканів світу. Перше виверження вулкану відбулося приблизно 23 тисячі років тому.

Що відомо

  • 27 січня, на індонезійському острові Ява прокинувся вулкан Мерапі, який почав вивергати суміш із розпечених уламків гірських порід в радіусі 1,5 км.
  • У січні На Філіппінах в 50 кілометрах від столиці Маніли “прокинувся” вулкан Тааль та викинув у повітря величезну кількість попелу, що змусило владу оголосити евакуацію населення.
  • В грудні 2019 сталося виверження вулкану на Уайт-Айленді в Новій Зеландії. П'ятеро осіб загинули, були травмовані та зниклі безвісти.
  • Веломандрівник з Одеси Руслан Верін потрапив до Національного реєстру рекордів України за "найвище сходження на вулкан з велосипедом".

На початок