Зірка "Бріджертонів" зіграє художницю-керамістку Кларису Кліфф

Зірка "Бріджертонів" зіграє художницю-керамістку Кларису Кліфф

Зірка "Бріджертонів" зіграє художницю-керамістку Кларису Кліфф
Sky

У Великобританії розпочинаються зйомки фільму "Кольорова кімната", що розповість про керамістку Кларису Кліфф, яка принесла сучасне мистецтво у повсякденність за допомогою екстравагантних глечиків та чайників. Роль мисткині зіграє зірка серіалу "Бріджертони" Фібі Дайневор.

Фільм розповість про те, як пролягав шлях до слави Клариси Кліфф. У 20-х роках минулого століття ця цілеспрямована мисткиня з робітничого класу зуміла пробити скляну стелю для жінок і стати однією з найпотужніших дизайнерок, які працювали в стилі артдеко.

Зірка "Бріджертонів" зіграє художницю-керамістку Кларису Кліфф
Зірка "Бріджертонів" зіграє художницю-керамістку Кларису Кліфф.

Акторський склад фільму: Фібі Дайневор ("Бріджертони"), Метью Гуд ("Гра в імітацію"), Девід Морріссі ("Ходячі мерці"), Дарсі Шоу ("Джуді"), Керрі Фокс ("Рідкісні звірі") і Люк Норріс ("Полдарк").

Режисеркою фільму стане Клер Маккарті ("Світила").

"Сценарій — це прекрасно написаний сучасний погляд на 20-те століття, і я пишаюся тим, що працюватиму з такою сильною жіночою командою як перед камерою, так і поза нею", — каже Фібі Дайневор.

Виробництво фільму "Кольорова кімната" розпочнеться наприкінці березня в Сток-он-Тренті та Бірмінгемі, а в кінотеатрах та онлайн він вийде наприкінці 2021 року.

Що відомо

Клариса Кліфф відома як одна з найпотужніших дизайнерів в стилі артдеко та одна з перших жінок, яка випустила лінію посуду під своїм ім'ям. Вона знаходила натхнення в кубізмі та інших художніх стилях, щоб створювати роботи, які мільйони людей, далеких від сучасного мистецтва, обожнювали за їхні яскраві кольори, веселі візерунки та інноваційні форми.

Кераміка Кларіси спочатку отримала популярність в США, а вже потім у Великій Британії
Кераміка Кларіси спочатку отримала популярність в США, а вже потім у Великій Британії. Andrew Muir - Clarice Cliff & 20th Century Ceramics Dealer

Спочатку творчість мисткині не визнавали на батьківщині, а зараз її роботи можна побачити у музеї Вікторії й Альберта.

Роботи Клариси Кліфф
Роботи Клариси Кліфф. Andrew Muir - Clarice Cliff & 20th Century Ceramics Dealer

Читайте також

Колекцію Одеського художнього музею поповнять 50 робіт легендарного Лева Межберга

Скарбниці українських скансенів: музеї під відкритим небом, які треба відвідати кожному

Як Deep Nostalgia оживляє фото, а технологія Deep Fake впливає на мистецтво

На початок