Що та як дивитися на фестивалі Docudays UA 2021 (зміна програми через карантин)

Що та як дивитися на фестивалі Docudays UA 2021 (зміна програми через карантин)

Оновлено
Що та як дивитися на фестивалі Docudays UA 2021 (зміна програми через карантин)

Через суворий карантин, який буде діяти у Києві з 20 березня до 9 квітня, Docudays UA 2021 відбудеться в онлайн-форматі. Дати проведення — з 26 березня по 4 квітня. Серед цікавинок фестивалю — фільм про Dakh Daughters, розповідь анонімного репортера про "конвеєр виживання" у китайській лікарні та ретроспектива документальних робіт Кшиштофа Кесльовського.

Спочатку Docudays UA планував провести фестиваль у гібридному форматі онлайн та офлайн-формати. Однак підкорегував плани після посилення карантинних заходів.

"Другий рік поспіль наш фестиваль припадає на період загострення епідемії COVID-19, тому від початку ми були готові до переведення фестивальних активностей в онлайн. Всі фільми будуть на платформі Docuspace це буде основний майданчик фестивалю; Там же можна долучитися до фестивальних дискусій та майстер-класів, а також переглянути понад 80 стрічок з конкурсної та позаконкурсної програми фестивалю", сказали "Суспільному Культура" представники Docudays UA.

Що потрібно знати:

 • фестиваль відбудеться з 26 березня по 4 квітня, без змін;
 • більшість подій програми залишаться онлайн;
 • офлайн-програму частково перенесено в онлайн, частково проведуть окремо, щойно обмеження послаблять;
 • основний майданчик фестивалю — DOCUSPACE: там будуть покази фільмів, дискусії, зустрічі тощо;
 • індустрійна програма DOCU/PRO та дитяча студія DOCU/ТАБІР відбудуться у Zoom;
 • усі три частини міждисциплінарної програми DOCU/СИНТЕЗ фестиваль адаптує під майданчик DOCUSPACE, а виставку "Добре проторені зв’язки" у Dymchuk Gallery сподіваються провести офлайн з 10 до 18 квітня, якщо на той час Київ виведуть з червоної зони;
 • власникам повних абонементів фестиваль пропонує дивитися кіно онлайн і отримати у подарунок захисну маску з айдентикою фестивалю та календар Docudays UA. Також власники повних абонементів можуть повернути їх і отримати повну компенсацію;
 • церемонія відкриття пройде у "Жовтні", але без гостей — буде трансляція.
Що та як дивитися на фестивалі Docudays UA 2021 (зміна програми через карантин)
Docudays UA

Програма фестивалю

18 Docudays UA вирішив присвятити праву людини на здоров’я, а тема головної програми "Повне одужання?" спонукає до дослідження того, як змінився світ і наша країна з минулого року: маски прижилися, самоізоляція стала шляхом самопізнання, всі опанували відеоконференції для робочих зустрічей і навіть неформальних вечірок та взяли за звичку тримати дистанцію з незнайомими людьми, бо носієм хвороби може бути кожен.

Організатори пропонують глибше зануритися в не завжди очевидні процеси нових для нас явищ і оцінити весь масштаб світових змін з початком пандемії за переглядом свіжого документального кіно, беручи участь у правозахисних та міждисциплінарних подіях.

Фестиваль збереже всі конкурсні програми: DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО. Традиційно програми оцінюватиме журі, до якого входять іноземні та українські експерт(к)и, документаліст(к)и, правозахисники й правозахисниці. Одна з десяти номінованих стрічок отримає нагороду "RIGHTS NOW!" Її вручать креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність.

У конкурсній програмі DOCU/УКРАЇНА змагатимуться п’ять учасників з потужними історіями:

 • "Земля Івана" Андрія Лисецького, яка розповідає про одного з останніх народних художників України Івана Приходька;
 • "Казка про Коника" Уляни Осовської та Дениса Страшного, героєм якої став колишній антирадянський активіст, а нині — монах у миру і художник Анатолій Лютюк;
 • "Май далеко — май добре" Ганни Ярошевич, що звертається до особистої драми німця Мішеля, який розривається між коханням на батьківщині та порятунком буйволів у карпатських горах;
 • "Рози. Фільм-кабаре" Ірени Стеценко досліджує вершини жанру сучасного кабаре, розкриваючи історії семи артисток інтелектуального фрік-кабаре Dakh Daughters Band;
 • "Сіль з Бонневілю" Семена Мозгового розповідає про Назара та Макса, які загорілись ідеєю зробити найшвидший у світі мотоцикл “Іж-49”: їх шлях розпочнеться у маленькому гаражі на Святошині, а закінчиться у штаті ЮТА, США.

Завдяки роботам учасників DOCU/СВІТ та DOCU/КОРОТКО українці зможуть побачити, як пандемічний рік прожили в різних країнах. Герой фільму "57 днів" Хуліо Люмбрерас став одним із перших пацієнтів Іспанії, які захворіли на COVID-19 і потрапили до реанімації. Стежачи за телефонними повідомленнями членів сім’ї Хуліо, ми побачимо 57 днів його боротьби з коронавірусом. Також у програмі розповідь анонімного репортера про "конвеєр виживання" в китайській лікарні.

Рідкісна можливість вивчити документальний здобуток Кшиштофа Кесльовського випаде завдяки ретроспективі його робіт у цьому жанрі.

Детально ознайомитися з програмою можна на офіційному сайті фестивалю.

Що відомо

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається щороку впродовж останнього тижня березня в Києві та проводиться з 2003 року. Після завершення презентує найкращі фільми в регіонах України в межах Мандрівного фестивалю. Покази тривають від жовтня до грудня включно.

У 2020 році Docudays UA став першим українським кінофестивалем, який відбувся в онлайн-форматі.

Також читайте

Як етично знімати секс в кіно: розмова з режисеркою Христиною Сиволап

Швейцарський блогер зняв короткометражку про війну на Донбасі "Немає культури - немає майбутнього". Актриса оголилася на знак протесту під час вручення кінопремії

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад