"Немає культури - немає майбутнього". Актриса оголилася на знак протесту під час вручення кінопремії

"Немає культури - немає майбутнього". Актриса оголилася на знак протесту під час вручення кінопремії

"Немає культури - немає майбутнього". Актриса оголилася на знак протесту під час вручення кінопремії twitter.com

Французькій актрисі Корін Масьеро не звикати демонструвати оголене тіло. Вона знімається роздягнутою в кіно та бере участь у "голих акціях протесту". Спостерігати, як це відбувається цьогоріч могли всі, хто був присутній на церемонії вручення кінопремії "Сезар", яку називають "французьким Оскаром".

Більшість учасників церемонії найпочеснішої кінопремії Франції присвятили виступи тяжким наслідкам карантинних обмежень для кіноіндустрії країни, пише The Telegraph. Найбільш радикально протест висловила 57-річна Масьеро. Вона повинна була вручити премію за найкращий костюм, але сама вийшла на сцену у костюмі віслюка, який нагадував одного з героїв фільму 1970 року "Віслюча шкіра", що був знятий за сказкою Шарля Перро.

Костюм Масьеро був залитий штучною кров'ю. Вона підійшла до мікрофона, почала говорити і паралельно з тим роздягатися.

"Це костюм в стилі "Хто хоче шкуру Кролика Роджера", - сказала вона, метафорично описуючи положення акторів, які через закриття театрів і кінотеатрів залишилися без роботи.

Коли актриса повністю зняла з себе одяг, то глядачі побачили написи на її тілі: "Немає культури – немає майбутнього" та "Поверни нам культуру, Жан", це було звернення до прем'єр-міністра Франції Жана Кастекса.

"Немає культури - немає майбутнього". Актриса оголилася на знак протесту під вручення кінопреміїtwitter.com

"Немає культури - немає майбутнього". Актриса оголилася на знак протесту під вручення кінопреміїtwitter.com

Голі театри

Останні тижні у Франції відбуваються протести працівників закладів культури. Люди вимагають поновлення роботи театрів, кінозалів та інших культурних установ. Серед тих, хто протестує найбільше акторів, працівників театрів та студентів. На момент церемонії "Сезар" вони тримали під облогою сім театрів у Франції, включаючи театр "Одеон" в Парижі та Національний театр Страсбурга, повідомив NYT. Французькі заклади культури закриті через карантинні обмеження з жовтня 2020 року.

"Мої діти можуть ходити в Zara, але не в кінотеатр. Це незрозуміло", - сказав під час церемонії Стефан Демустьє. Він отримав "Сезара" за найкращий сценарій, фільм "Дівчинка з браслетом".

"Вони закрили нашу молодь, закрили театри та кінотеатри, заборонили концерти, щоб відкрити церкви, щоб старі люди могли прийти на різдвяну службу. У нашій світській державі", - заявила ведуча Марина Фуа.

Результати премії "Сезар"

  • Кращим фільмом визнана комедія "Відчайдушні втікачі" (Adieu Les Cons) режисера Альбера Дюпонтель.
  • Премію за кращу жіночу роль отримала Лоре Келамі, фільм "Антуанетта в Севеннах" (Antoinette dans les Cévennes).
  • Премію за кращу чоловічу роль отримав Самі Буажіла, фільм "Син" (Un fils).

Повну низку переможців можна подивитися на сайті кінопремії.

Потонули у скандалах

Торік керівництво премії "Сезар" пішло у відставку в повному складі за два тижні до церемонії через те, що у списку номінантів було ім'я Романа Поланського з фільмом "Офіцер і шпигун". Поланський претендував на 12 нагород, включаючи приз за найкращу роботу режисера та найкращий фільм.

Феміністичні рухи Франції заявили, що влаштують акції протесту: "Цими 12 номінаціями кіноіндустрія висловила відкриту і безумовну підтримку втікачу ґвалтівнику, який зізнався в тому, що дав наркотики та зґвалтував 13-річну дитину, а потім втік від американського правосуддя. Через два роки після #MeToo, коли Харві Вайнштейну загрожує довічний термін в США, ми у Франції вітаємо побіжного ґвалтівника-педофіла"

Президент французької кіноакадемії Ален Терціан відповів на критику тим, що академія, роздаючи нагороди, "не повинна займати позиції з точки зору моралі".

"Якщо я не помиляюся, півтора мільйона французів подивилися фільм. Запитайте їх", - сказав Терціан.

Але далі події розвивалися таким чином, що кіноакадемії довелося поступитися: "На знак поваги до тих, хто створював кіно у 2019 році, для відновлення спокою, і щоб свято кіно залишалося святом, виконавча рада Асоціації сприяння розвитку кіно (Академії мистецтв і технологій кінематографа) одноголосно вирішила піти у відставку. Ця колективна відставка дозволить приступити до повного оновлення (правління, - авт)".

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше