Клуби УПЛ звернулися до УАФ щодо висловлювань голови комітету арбітрів. Справу закрили ще в 2020-му

Клуби УПЛ звернулися до УАФ щодо висловлювань голови комітету арбітрів. Справу закрили ще в 2020-му

Клуби УПЛ звернулися до УАФ щодо висловлювань голови комітету арбітрів. Справу закрили ще в 2020-му
УАФ

Українська асоціація наголосила на тому, що залишила звернення без розгляду.

УАФ відреагувала на звернення клубів української Прем'єр-ліги щодо висловлювань очільника комітету арбітрів Лучано Лучі.

Що трапилося?

15 березня "Олімпік" звернувся до Української асоціації футболу з приводу висловлювань голови комітету арбітрів. У листі донецький клуб закликав перевірити можливу неспортивну поведінку Лучано Лучі, використавши скріншоти із Telegram, автором яких був очільник комітету арбітрів.

В скріншотах Лучі використував образливі вислови на адресу посадових осіб клубів УПЛ, а також деяких гравців.

Скріншот "Олімпік"
ФК "Олімпік"

Більше скріншотів - тут

Після листа "Олімпіка" аналогічні звернення УАФ підготували інші клуби УПЛ. Представники "Руху", "Десни", а також "Динамо" в особі президента клубу Ігора Суркіса звернулися із вимогами дати оцінку цим висловлюванням.

Що сказали в УАФ?

Українська асоціація футболу підготувала коментар-відповідь на звернення клубів УПЛ. В повідомленні УАФ було зазначено, що справу щодо висловлювань Лучі вже розглядали у жовтні 2020 року після аналогічного звернення від ексарбітра Івана Бондаря.

В УАФ наголосили, що в минулому році залишили без розгляду звернення колишнього арбітра.

"Повідомляємо, що 19 жовтня 2020 року Комітетом з етики і чесної гри УАФ было розглянуто подібне звернення від ексарбітра Івана Бондара стосовно можливих порушень Кодексу етики і чесної гри у листуванні Голови Комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі у тому самому чаті. Тоді було прийнято рішення щодо залишення звернення без розгляду у зв’язку із відсутністю порушень у справі, оскільки мова йшла про можливе листування у приватному чаті".

Також в асоцації відреагували на ще одне звернення "Олімпіка", у якому донецький клуб звинуватив Лучі у його неправомірному перебуванні на посаді. У листі "Олімпік" зіслався на те, що італійський фахівець зайняв посаду у віці 70 років, що не відповідає статуту УАФ.

"Також повідомляємо, що на момент останнього переобрання Лучано Лучі головою Комітету арбітрів УАФ у червні 2017 році діяла редакція Статуту УАФ, яка передбачала для виборних посад віковий ценз у 72 роки. Лучано Лучі відповідав наведеним вимогам. З червня 2017 року не відбувалося його переобрання на дану посаду".

Конфлікт "Олімпіка" та Лучі: хронологія подій

  • 6 березня. Інцидент із скасованим голом у матчі "Олімпік" - "Шахтар";
  • 7 березня. Коментар Лучано Лучі - рішення головного арбітру зустрічі - правильне, а на президента "Олімпіка" Владислава Гельзіна очікує покарання за висловлювання в адресу бригади арбітрів;
  • 9 березня. "Олімпік" ініцює засідання клубів щодо вотуму недовіри Лучано Лучі;
  • 15 березня. "Олімпік" підготував лист щодо висловлювань Лучі у Telegram;
  • 16-17 березня. Клуби УПЛ ("Рух", "Десна", "Динамо") підтримали звернення "Олімпіка";
  • 17 березня. Третє звернення "Олімпіка" щодо незаконного перебування Лучі на посаді голови комітету арбітрів;
  • 17 березня. Відповідь УАФ на звернення щодо висловлювань Лучі та його правомірності перебування на посаді.

Що відомо

  • Лучано Лучі працює в Україні з 2010 року. Спочатку він займав посаду помічника колишнього куратора комітету арбітрів П'єрлуїджі Колліни;
  • У 2015 році Лучі очолив комітет арбітрів УАФ. Згідно статуту УАФ, він може його очолювати до 2 серпня - день його 72-річчя.
На початок