Український моряк зник з корабля посеред океану. Що відомо

Український моряк зник з корабля посеред океану. Що відомо

Оновлено
Український моряк зник з корабля посеред океану. Що відомо
Facebook

Український моряк Євген Масленников (родом із Криму, переїхав до Херсона) зник з борту судна Green Italia (компанія-менеджер — Норвегія, прапор — Багами) орієнтовно 21 січня. Дізнатися про його долю намагаються мама, фонд допомоги морякам і дипломатичні структури. У посольстві повідомили, що судновласник проводить розслідування.

Мама Тетяна дізналася про зникнення сина 24 січня. До пошуку Євгена долучилася благодійна організація "Фонд допомоги морякам “Ассоль”", яка звернулася до Міністерства закордонних справ і посольства України в Норвегії.

Фонд допомоги морякам "Ассоль" поширив у Facebook пост про зникнення моряка з даними про рейс і корабель, який ішов із Лагоса (Нігерія) до США.

У фонді Суспільному повідомили, що дізналися про зникнення моряка від його матері, й уточнили, що Green Italia вирушила з Нігерії до Панами, а 2 лютого має прибути у порт США. За словами представника фонду Андрія Шевченка, компанія-власник підтвердила факт зникнення українського моряка. Про цей випадок поінформовані МЗС та посольство в Норвегії.

Тетяна Масленникова розповіла Суспільному, що Євген — її єдиний син. Родина родом із Криму, жили в Севастополі, а після окупації півострова Росією переїхали до Херсона. Син впродовж багатьох років працює на іноземних суднах, наймом раніше займалася компанія в Ялті.

"Про його зникнення я дізналася через десяті руки — сестра з Криму повідомила, а вона дізналася від колишньої дружини Жені, а та — від компанії-наймача", — каже пані Тетяна.

За її словами, 21 січня зв'язувалася із сином у месенджері, і той повідомив, що судно з рибою виходить у рейс. Жінка пояснила, що майже щодня спілкувалася з Євгеном через соцмережі.

Суспільне звернулося за коментарем до МЗС. У відомстві сказали, що з'ясовують ситуацію.

У свою чергу, посол України в Королівстві Норвегія Вячеслав Яцюк у коментарі Суспільному підтвердив, що посольство знає про цей випадок і вживає "всіх вичерпних заходів". Так, дипломати невідкладно зв'язалися з норвезькою компанією-судновласником. Там повідомили, що вони розслідують інцидент.

"Триває внутрішнє розслідування з боку судновласника. У компанії обіцяли проінформувати нас про його результати", - додав посол.

Вибір редакції

На початок