Байден назвав Путіна "вбивцею". Путін відповів

Байден назвав Путіна "вбивцею". Путін відповів

Оновлено
Байден назвав Путіна "вбивцею". Путін відповів
Президент США Джозеф Байден. Фото: AP

Президент США Джозеф Байден заявив, що президент Росії Володимир Путін "заплатить" за втручання у вибори США. У відповідь Путін сказав, що "хто як обзивається, той так і називається", а також побажав здоров'я Байдену.

В інтерв'ю телеканалу ABC News Байден розповів, що під час своєї з Путіним телефонної розмови він попередив президента РФ про те, що якщо з'являться докази причетності політика до виборів у США, він "заплатить за це".

"Він заплатить ціну. У нас була довга розмова (телефоном - ред.), я знаю його відносно добре. І коли розмова почалася, я сказав: "Я знаю вас, і ви знаєте мене. Якщо я встановлю, що це сталося (втручання у вибори - ред.), то будьте готові", — розповів Байден.

Журналіст АВС запитав у Байдена: "Ви знаєте Володимира Путіна. Ви думаєте, він вбивця?". На це Байден відповів "так", утім надалі не став ділитися подробицями про те, яку саме "ціну" має заплатити Путін.

Станом на 18 березня Путін відповів Байдену, побажавши йому здоров'я.

"Що стосується заяви мого американського колеги, ми дійсно, як він сказав, особисто знайомі. Що б я йому відповів? Я б сказав йому: будьте здорові! Я бажаю йому здоров'я", — сказав Путін у коментарі російському "Інтерфаксу".

Він зауважив, що говорить це "без іронії й без жартів".

"Коли ми оцінюємо інших людей, або інші держави, інші народи, ми завжди ніби дивимося у дзеркало. Ми завжди там бачимо себе, бо завжди перекладаємо на іншу людину те, чим ми самі дихаємо, чим ми є по суті", – сказав він.

"Я згадую, коли в дитинстві ми у дворі сперечалися один з одним, ми говорили так: хто як обзивається, той так і називається. І це не випадково, це не просто дитяче прислів'я і жарт. Сенс психологічний дуже глибокий в цьому: ми завжди в іншій людині бачимо свої власні якості й думаємо, що він такий же, як і ми. І, з цього виходячи, оцінюємо його дії й даємо оцінку взагалі", — сказав Путін.

Раніше прессекретар Путіна Дмитро Пєсков назвав "дуже поганими висловлюваннями" слова Байдена.

"Я б не був багатослівним, реагуючи на це. Скажу тільки, що це дуже погані висловлювання президента США. Він однозначно не хоче налагоджувати відносини з нашою країною. І далі будемо виходити саме з цього", — сказав Пєсков у коментарі російському "Інтерфаксу".

Що відомо

  • 14 жовтня американське видання New York Post опублікувало матеріал про "корупційні схеми" кандидата у президенти США Джозефа Байдена. Автори стверджували, що Байден, нібито, допоміг своєму сину Гантеру влаштуватися в українську нафтогазову компанію Burisma. За кілька днів журналісти New York Post заявили, що сумніваються в достовірності матеріалу, а редактори видання змусили їх підписати текст своїми іменами.
  • 19 травня нардеп Андрій Деркач провів онлайн-брифінг, де розповів, що "отримав від журналістів-розслідувачів" нібито записи телефонних розмов Порошенка та Байдена, які "свідчать про факти державної зради та міжнародну корупцію". За його словами, перша тема записів, які датовані 2015-2016 роками, стосується отримання "$1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції".
  • Після цього в США заявили, що Росія за допомогою Деркача втручається в американські вибори, і анулювали візу українському дипломату.
  • У березні розвідка США встановила, що президент Росії Володимир Путін уповноважив розвідувальні служби РФ поширювати дезінформацію щодо чинного президента США Джозефа Байдена напередодні американських виборів.
  • Після цього розвідувальні служби США підтвердили участь Андрія Деркача у російській кампанії втручання у вибори президента США.

Вибір редакції

На початок