За проєктом формування громад на Тернопільщині кількість ОТГ зменшиться на п'ять

За проєктом формування громад на Тернопільщині кількість ОТГ зменшиться на п'ять

За проєктом формування громад на Тернопільщині кількість ОТГ зменшиться на п'ять оригінальне

За проєктом плану формування громад на Тернопільщині кількість ОТГ зменшиться на п'ять: з 60 має залишитися 55. За словами начальника обласного управління містобудування Володимира Харченка, цей варіант проєкту не остаточний.

У Тернопільській обласній адміністрації представили цей проєкт. Робоча група розглянула пропозиції змін до нього.

В обговоренні взяли участь керівники області, народні депутати від Тернопільщини та представники громад. Презентував проєкт перспективного плану начальник обласного управління містобудування Володимир Харченко.

Млинівецьку громаду запропонували приєднати до Зборівської. Голова Млинівецької громади Василь Пихальський виступив проти цієї пропозиції:

"Десь економічні складові в нас більш ніж задовільні.Якщо рахувати спроможнісмть на одного жителя , то в нас по області мав би бути 7-8 -й показник. Тим паче, що в нас недавно відбулися вибори. А тут надали право об1єднання, а не дають можливості, щоб люди відчули процес децентралізації."

Володимир Харченко, рішення по цій громаді не остаточне:

"Питання щодо Млинівецької громади залишається відкритим і буде вимагати додаткового вивчення".

Також згідно із проєктом в області можуть утворитися нові громади, як от Південна громада, до складу якої ймовірно увійдуть Велика Березовиця, Петриків, Острів, Настасів, Мишковичі, Мала Лука і Миролюбівка.

Ці села міський голова Тернополя Сергій Надал запропонував приєднати до Тернопільської громади. Цю пропозицію не підтримали.

Андрій Галайко - депутат Тернопільської міської ради:

"Ми бачимо з досвіду успішних громад і Байківецької, і Великогаївської, що вони успішно співпрацюють з міською громадою. Вони мають свій бюджет, депутатів. Вони вирішують, куди спрямовувати їхні кошти. Тому ті села, які об'єднаються в Південну громаду також матимуть економічний потенціал".

У проєкті перспективного плану опрацьовали 98,5 відсотків території області, - повідомив начальник обласного управління містобудування Володимир Харченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди