Медведчук оскаржує в суді запроваджені проти нього санкції. В ОП прокоментували

Медведчук оскаржує в суді запроваджені проти нього санкції. В ОП прокоментували

Ексклюзивно
Медведчук оскаржує в суді запроваджені проти нього санкції. В ОП прокоментували
. УНІАН

Народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук подав до Касаційного адміністративного суду позов через санкції, запроваджені проти нього президентом Володимиром Зеленським за поданням РНБО. Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський вважає, що шансів оскаржити рішення у Медведчука майже немає.

Про позов, поданий нардепом, повідомила пресслужба Верховного суду,

"16 березня 2021 року до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду надійшов позов, яким оскаржується указ президента України від 19 лютого 2021 року, відповідно до якого застосовано санкції до позивача – громадянина України Віктора Медведчука", – йдеться в оприлюдненому на Facebook дописі.

У суді уточнили, що йдеться про указ №64/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 лютого 2021 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", а саме – пункт 7, додаток 1 указу.

Що сказали у президента

Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський у коментарі Суспільному оцінив шанси Віктора Медведчука на оскарження указу як мінімальні.

"Шанси оцінюю з точки зору перспектив для пана Медведчука песимістично. Як я вже говорив неодноразово, рішення Ради національної безпеки і оборони було прийнято в повній відповідності до закону "Про санкції". Жодних порушень процедури, вимог закону немає. Тому я не бачу підстав для того, щоб позов для пана Медведчука був задоволений", – наголосив він.

Веніславський додав, що після ознайомлення із документом Офіс президента подасть заперечення на позов Медведчука.

"Буде заперечення на позов у залежності, до кого він позивається – до президента, до Ради національної безпеки і оборони", – пояснив посадовець.

Касаційний адміністративний суд у складі ВС повідомив, що позову присвоєно реєстраційний номер № 9901/73/21. За перебігом справи можна стежити в розділі "Стан розгляду справ" на офіційному вебсайті Верховного Суду, а із судовими рішеннями можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Що відомо

  • 19 лютого Рада національної безпеки і оборони ухвалила санкції на три роки проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб.
  • До списку, зокрема, потрапили голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук та його дружина, телеведуча Оксана Марченко. Санкції були введені за фінансування тероризму.
  • 9 березня Володимир Зеленський заявив про збільшення кількості провокацій у зоні конфлікту на Донбасі, утім додавши, що не хоче пов'язувати це із запровадженням санкцій.

На початок