Лондонська бібліотека підрахувала свій внесок в британську економіку — це мільйони щороку

Лондонська бібліотека підрахувала свій внесок в британську економіку — це мільйони щороку

Лондонська бібліотека підрахувала свій внесок в британську економіку — це мільйони щороку londonlibrary.co.uk

Основне джерело доходу Британської бібліотеки, яка є благодійною установою, членські внески. Для приватної особи такий квиток коштує 600 євро на рік. Результат використання її ресурсів щорічно для творчих індустрій вражає: 700 книг, 15 000 статей, 430 сценаріїв та майже 500 робочих місць існують завдяки спільноті.

У травні цього року Лондонській бібліотеці виповнюється 180 років. Напередодні ювілею організація замовила незалежний звіт, який порахував її вплив на економіку Великобританії. Спеціалісти оцінили внесок бібліотеки у 21,3 мільйона фунтів стерлінгів щорічно (24,6 мільйона євро).

Що все це означає, у своєму телеграм-каналі пояснила експертка Інна Білоножко, яка зараз вивчає міжнародний видавничий бізнес за програмою Лондонського університету Сіті:

"Основне джерело доходу Лондонської бібліотеки — пожертви та продаж членських квитків. Для приватної особи членство коштує 510 фунтів на рік (600 євро), для шкіл, університетів та корпоративних клієнтів діють інші розцінки. Щорічно бібліотека продає близько 7000 таких квитків".

Також є можливість придбати собі довічне членство. Його вартість залежить вашого від віку на момент купівлі. Наприклад, для людини віком 30-34 років це коштує 21 300 фунтів (25 000 євро), віком 75-79 років 4100 фунтів (4800 євро).

Вплив бібліотеки здебільшого визначається діяльністю цих 7000 власників членських квитків. Щорічно вони видають 700 книг, публікують 15 000 статей та готують 430 сценаріїв. До епідемії коронавірусу третину творчого процесу ці культурні діячі пов'язували з тим, що збирали у бібліотеці матеріали та використовували її як робочий простір.

Вагомий внесок дають і створені для креативної індустрії штатні робочі місця — їх майже 500.

Що відомо

Лондонська бібліотека — найбільша у світі платна бібліотека, яка видає книги за абонементом. Це одна з головних літературних установ Великобританії. Її колекція налічує близько мільйона одиниць.

Читайте також

"Шевченко – це чистий рок-н-рол". Дискусія Макарова і Хливнюка про Кобзаря: що б він робив у наш час

Сучасні українські письменниці, яких неодмінно варто прочитати

Штучний інтелект написав першу п'єсу про кохання, самотність та секс

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше