Для кропивничан, які є споживачами води підприємства ”Інгульська шахта”, майже на 3 гривні зріс тариф на воду. Таке рішення ухвалили на засіданні виконкому Кропивницької міської ради. Суспільне дізнавалось, чому підвищили тариф.
Воду ”Інгульської шахти” споживають 1250 жителів мікрорайону Завадівка у Кропивницькому. Про це Суспільному розповів керівник відділу підприємства Олег Можаєв. З 15 березня 2021 року вартість кубометру води становить 18 гривень 76 копійок. Попередній тариф – 15 гривень 86 копійок за кубометр води – діяв з листопада 2019 року.
Жителька мікрорайону Завадівка Юлія Марченко показала, що у неї вдома низький тиск води. З її слів, таке буває часто. За новим тарифом, за розрахунками жінки, платитиме на 75 гривень більше: ”Шахта пояснює низький тиск води тим, що у них поломки на резервуарах, і вони не наповнюються водою. Ремонтувати труби на наших вулицях відмовляються з тієї причини, що вони не стоять на балансі у шахти. У них на балансі централізовані труби. Але ремонтують їх як? Приїхали, чопика забили, ямку розрили, покинули, поїхали. Через два-три тижні ситуація повторюється”.
Підприємство ”Інгульська шахта” знаходиться на відстані 2 кілометра від міста Кропивницький. Заступник начальника дільниці підприємства Валентин Степанюк розповів, що вода до них надходить із Северинського водозабору у Кропивницькому районі (25 кілометрів від обласного центру – ред). Це вода з трьох артезіанських свердловин: ”Вода обеззаражується гіпохлоридом натрію до показників питної води і подається на насосну станцію, яка знаходиться поряд з мікрорайоном Завадівка”.
Тариф на воду підприємства зріс через підвищення ціни на електроенергію – сказав керівник групи економічного планування підприємства Олег Можаєв. За словами директорки міського департаменту з питань економічного розвитку Ніни Рахуби, новий тариф є економічно обґрунтованим: ”Ми перевірили усі розрахунки, увесь пакет документів”.
За словами Олега Можаєва, тариф діятиме до кінця 2021 року.
Читайте також
- У Кропивницькому підняли ціну на проїзд в міському транспорті.
- У Кропивницькому, через відсутність сертифікатів доступності, можуть закрити амбулаторію та поліклініку. Згідно умов Національної служби здоров'я, через відсутність пандуса, туалету та ліфта для людей з інвалідністю, з лікарнею можуть не укласти контракт.
- У міськраді Кропивницького вивчать можливість переведення недобудови на вулиці Юрія Коваленка, що в обласному центрі, до комунальної власності. Ні кооператив, ні міська рада не є власниками недобудови, якій 25 років. З будівлі, яка неогороджена, 21-го лютого впала 14-на школярка.