Вікна б'ються в обох сторін: подробиці міжконфесійного протистояння на Рівненщині

Вікна б'ються в обох сторін: подробиці міжконфесійного протистояння на Рівненщині

Вікна б'ються в обох сторін: подробиці міжконфесійного протистояння на Рівненщині

В селі Маща Костопільського району невідомі кинули цеглину у вікно настоятеля храму УПЦ Московського патріархату отця Данила. З його слів, це вже не перший напад на будинок. В свою чергу про тиск заявляють і представники місцевої громади Православної церкви України.

Нагадаємо, конфлікт між представниками двох конфесій в селі Маща, що в Костопільському районі, триває з минулого року. Ось як про останні події у ніч на 26 січня розповідає матушка отця з УПЦ (МП) Ганна Ільницька:

– Пробиває наскрізь і падає більша половина цеглини поряд з моїм ліжком, біля голови моєї. Це було шось... це було страшно. Я вскочила, я по тому склі, і одразу до вікна, бачу –мотоцикл стоїть. Три рази нам кидали суміш, а це четвертий раз у вікно.

Настоятель храму УПЦ (МП) отець Данило:

– Залякують нас, віруючих людей, щоб ми тут не молилися. Вимушено правимо в цій хатині, бо нас позбавили права служити в церкві Святого Іоана Богослова. І вимушені молитися, дякувати Богу, люди надали хатину.

В.о. настоятеля храму ПЦУ отець Іван:

– Цей священник підливав собі у двір якусь там рідину, кажуть, що минулої ночі, чи коли там вікно розбили. Я не сумніваюся, що це він сам собі і розбив, щоб робити з себе мученика, як вони і вміють це робити.

Водночас, про тиск розповідають і прихильники Православної церкви України.

Жителька с. Маща, прихожанка ПЦУ Оксана Дмитрук:

– До нас почали вживати заходів, залякувати: вибивати вікна, бити, ображати дітей. Терпець в людей увірвався.

Спір за церкву в селі Маща триває з минулого року, відколи місцеві зареєстрували релігійну громаду Православної церкви України. Через майновий конфлікт між прихильниками двох конфесій в храмі тимчасово не здійснювалися богослужіння. А 20-го січня прихильники ПЦУ після акції підрайвідділком поліції зрізали замки та увійшли в церкву.

В.о. настоятеля храму ПЦУ отець Іван:

– Документи наші правильно зареєстровані, храм належить громаді ПЦУ. Ми зайшли у храм згідно закону. Бачте, поліція нам не перешкоджає молитися. Значить, поліція розуміє, що ми правомірно тут знаходимося і молимося.

Аби припинити спір за приміщення церкви, прихильники ПЦУ запропонували односельчанам із УПЦ правити почергово.

Керівник відділу врегулювання міжконфесійних конфліктів Рівненській єпархії УПЦ (МП) Віктор Земляний:

– Ми теж маємо повне право бути в храмі і молитися. Нас до храму ніхто не допускає. В нас немає бажання розпалювати, ми хочемо навпаки, щоб була стабільна ситуація. Ми на почергові Богослужіння не погоджуємося. Для нас це – розкол. І кожного разу перед Богослужінням, наш священник змушений знову освячувати Церкву. Кожного разу. Для нас простіше побудувати новий храм.

Зараз біля храму святого Іоана Богослова чергують працівники поліції.

Старший інспектор сектору превентивної комунікації відділу поліції Максим Шишенко:

– Працівники Костопільського відділу поліції – на охороні публічної безпеки близько місяця, заступають сюди на добові чергування. Для того, щоб не допустити міжрелігійних конфліктів.

Додамо, що голова Костопільської РДА Олександр Коваль звернувся до Міністерства юстиції за роз’ясненнями щодо прав власності на культову споруду. Відповіді чекають від грудня минулого року.

Авторка: Тетяна Климчук

Читайте по темі:

"Конь в пальто", або чому біля церкви на Рівненщині затримували "парафіянина"

Церковні війни: на Рівненщині знову бійка біля храму, є позиції сторін

На початок