Дизайн змінимо, назву залишимо. Нацменшини Кіровоградщини про площу Дружби народів

Дизайн змінимо, назву залишимо. Нацменшини Кіровоградщини про площу Дружби народів

Дизайн змінимо, назву залишимо. Нацменшини Кіровоградщини про площу Дружби народів
Дозор

Представники Центру розвитку національних культур “Єдина родина”, який об'єднує спільноти національних меншин Кіровоградської області, запропонували міськраді Кропивницького свій варіант реконструкції площі Дружби народів. Про це Суспільному розповів співзасновнк Центру Тігран Хачатрян.

Свої пропозиції представники Центру озвучили на зустрічі з секретарем міської ради Олегом Колюкою.

За проєктом, на площі хочуть встановити прапор України та прапори національних спільнот області. Біля кожного встановити інформаційні дошки з QR-кодами про кожну з них. Також змінити концепцію освітлення. "Площа знаходиться на в'їзді до міста. Кожен, хто заїзджав би до міста, бачив би гарну локацію, яка б розповідала про багатонаціональний склад регіону. Назву юридично б міняти не довелось", – розповів Тігран Хачатрян.

Фінансування проєкту "Єдина родина" хоче взяти на себе. "Ми зробили попередні підрахунки, в межах того проєкту, який ми пропонуємо, готові профінансувати реконструкцію".

Пропозицію має розглянути відділ архітектури міськради, якщо ідею підтримають, Тігран Хачатрян говорить, влаштують обговорення проєкту з кропивничанами.

Дизайн змінемо, назву залишимо. Нацменшини Кіровоградщини про площу Дружби народів
Міськрада Кропивницького

З ідеєю проєкту до міськради приходили: представники німецького культурного центру “Розвиток”, товариства циган “Де Девла Бахт”, організації Конгресу азербайджанців України, “Об’єднання болгар “Нашите хора”, об’єднання поляків “Полонія” та Спілки вірмен України в області.

Що відомо

У липні 2020 року знaк з paдянською символікою – орден "Дружби народів" з написом "СССР", демонтували.

Читайте також

На початок