"Охматдит" відтепер надаватиме послуги з трансплантації не лише дітям — МОЗ

"Охматдит" відтепер надаватиме послуги з трансплантації не лише дітям — МОЗ

"Охматдит" відтепер надаватиме послуги з трансплантації не лише дітям — МОЗ
. фото ДСНС

Міністерство охорони здоров'я затвердило новий статус, за яким київська клініка "Охматдит" зможе надавати лабораторні діагностичні послуги з трансплантації не лише дітям, а й дорослим.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я України Світлана Шаталова на брифінгу 11 березня.

"Дорослі українці, які потребують трансплантації кісткового мозку, зможуть отримати всі необхідні лабораторні діагностичні послуги у столичному "Охматдиті" — національній спеціалізованій дитячій лікарні. МОЗ затвердило новий статут медзакладу, відповідно до якого, таке розширення послуг для дорослого населення і стало можливим ", — розповіла Шаталова.

За її словами, лабораторія "Охматдиту" є нині єдиною в Україні, яка надає відповідний спектр послуг із генетичного типування для виконання трансплантації кісткового мозку. Нові потужності цілком покривають потребу і для дітей, і для дорослих. Усі послуги, зокрема обладнання, реактиви та решта виробів медичного призначення, які необхідні для лабораторних досліджень для українців є безкоштовними.

Шаталова зазначила, що "Охматдит" відтепер також зможе надавати послуги з лікування ускладнень після трансплантації кісткового мозку.

"Досі такі послуги надавалися лише дітям, а дорослі були змушені їхати за кордон, де за державний кошт отримували необхідне лікування. Тепер таку допомогу можна отримати й в Україні", — підсумувала заступниця міністра.

Що відомо

  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що з початку 2021 року в Україні було зареєстровано 54 трансплант-координатори. За даними МОЗ, в Україні має бути не менше, ніж 500 таких спеціалістів.
  • Кількість центрів трансплантації кісткового мозку в Україні у 2020 році зросла вдвічі та становить шість медичних установ. МОЗ планує значно збільшити кількість трансплантацій у 2021 році.
  • В Україні з 1 січня запрацювала Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин, яка поєднує донора та реципієнта.
  • Кабінет міністрів затвердив порядок перевезення анатомічних матеріалів людини в межах України, ввезення таких матеріалів на митну територію та вивезення їх за межі митної території. Це має налагодити систему трансплантації в Україні.
  • Раніше міністр охорони здоров'я Степанов заявив, що за два роки в Україні робитимуть трансплантацію органів у багатьох містах країни.
На початок