В Україні бракує спеціалістів у сфері трансплантації — Степанов

В Україні бракує спеціалістів у сфері трансплантації — Степанов

В Україні бракує спеціалістів у сфері трансплантації — Степанов Львівська міська клінічна лікарня швидкої допомоги

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що з початку 2021 року в Україні було зареєстровано 54 трансплант-координатори. За даними МОЗ, в Україні має бути не менше, ніж 500 таких спеціалістів.

"Робота трансплант-координаторів є неодмінною складовою і без неї неможлива трансплантація взагалі", — зазначив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу.

За його словами, головними функціями трансплант-координаторів є виявлення потенційного донора та проведення необхідних клінічних досліджень. Вони також встановлюють, чи є у потенційного донора прижиттєвий дозвіл на вилучення анатомічних матеріалів після визначення незворотної смерті. Трансплант-координатор організовує дослідження для визначення пари донор-реципієнт.

У вересні 2020 року уряд створив спеціалізовану державну установу, Український центр трансплант-координації, який забезпечує проведення усіх трансплантацій на національному рівні. Загалом професія трансплант-координатора з'явилась у державному Класифікаторі професій лише у лютому 2019 році. Їх навчання здійснюється у Національній медичній академії післядипломної освіти імені Щупика, Національному інституті хірургії та трансплантації імені Шалімова, Запорізькій медичній академії післядипломної освіти МОЗ і Національному медичному інституті ім. Богомольця.

Наразі МОЗ працює над збільшенням кількості трансплант-координаторів у кожному відділенні з 212 спеціалізованих закладів.

Що відомо

  • Кількість центрів трансплантації кісткового мозку в Україні у 2020 році зросла вдвічі та становить шість медичних установ. МОЗ планує значно збільшити кількість трансплантацій у 2021 році.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди