Музей історії Дніпра, який створюють у місті, поповнився новими експонатами. Це деталь для захисту від загоряння асинхронних двигунів. Про це Суспільному розповіла заступниця директора з експозиційної роботи Світлана Павленко.
За її словами цей пристрій винайшов дніпрянин Людвіг Головський, а використовували – на Нижньодніпровському трубному заводі.

Винахід земляка
Ще один експонат – каналізаційний люк часів Катеринослава, йому близько 110 років.

Каналізаційний люк часів Катеринослава
Третій експонат – випускний фотоальбом, у якому збереглися світлини архітектурних об'єктів, яких вже не існує. Це статуя “Самсона” у парку імені Лазаря Глоби, фонтан біля Палацу студентів ДНУ, арка у Севастопольському парку, розповіла Світлана Павленко.
За її даними, зараз музей має вже понад 3 тисячі предметів.
«Враховуючи те, що це було накопичено лише за один рік, то це вважається досить великим успіхом. Зараз в нас готова зала архітектури, зала історії соціально культурної сфери, тобто освіта, медицина. Дві виставки, одна з них присвячена Олександру Полю, друга – дарувальникам. Зала історії торгівлі та відеозала «Дніпро – пороги – мости». Надалі ще планується створення експозиції на другому поверсі», – сказала музейниця.

Будівля, де створюють Музей історії Дніпра
Відкриття музею чекають найближчим часом, але точну дати назвати ще не можуть через пандемію.