Ярослава Магучіх - про "золото" та стратегію виступів на чемпіонаті Європи в Торуні

Ярослава Магучіх - про "золото" та стратегію виступів на чемпіонаті Європи в Торуні

Ексклюзивно
Ярослава Магучіх - про "золото" та стратегію виступів на чемпіонаті Європи в Торуні AP

Українська легкоатлетка - в ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт про перемогу на європейській першості в Польщі.

Авторка Діана Михайлик

Ярослава Магучіх на чемпіонаті Європи в Польщі здобула друге для України "золото". На змаганнях у Торуні українська стрибунка у висоту перемогла із результатом 2 метри, вкотре подолавши цю планку в 2021 році.

Дивіться також: Магучіх та Геращенко здобули "золото" та "срібло" у стрибках у висоту на чемпіонаті Європи

Крім Магучіх, у стрибках у висоту на чемпіонаті Європи здобула медаль Ірина Геращенко. А ось Юлія Левченко зупинилася в кроці від медалі, фінішувавши четвертою.

Для Ярослави Магучіх перемога на чемпіонаті Європи стала першою - до змагань у Торуні українська стрибунка не брала участь на турнірах такого рівня. В інтерв'ю Суспільне Спорт Магучіх поділилися враженнями від перемоги, розповіла про конкуренцію між іншими українськими стрибунками та про подальші плани.

За словами Магучіх, вона дуже хоче встановити світовий рекорд на наступних змаганнях, однак не засмучена від того, що цього не вдалося досягнути на чемпіонаті Європи.

 • Емоції від медалі

"Була дуже щаслива, що у мене є ця золота нагорода, тому що це мій перший дорослий чемпіонат Європи, і я з таким успіхом на ньому дебютувала".

 • Про світовий рекорд

"Чесно - дуже хочу [встановити світовий рекорд]. 2.07 метриМагучіх після взятої висоти 2.00 метри підняла планку на 7 сантиметрів, але подолати її не змогла. мені не вдалося стрибнути, але спроба була дуже близька. Я не засмучуюся, тому що в мене вже є особистий рекорд 2.06 метриІз таким результатом Магучіх стрибнула на турнірі в Банській-Бистриці. Ми рухаємося далі у літній сезон і будемо стрибати ще вище".

 • Про конкуренцію із Геращенко та Левченко

"Конкуренція серед українок? Напевно, більше допомогає. Взагалі конкуренція на чемпіонаті Європи дуже велика. Рада, що в основному складі є наші дівчата".

 • Про підготовку до Олімпіади

"В наших планах підготовка у Португалії. Від'їзджаємо 11 березня, починаємо тренуватися і готуватися до Олімпійських Ігор. Звичайно, перед Олімпіадою буде пара стартів Діамантової ліги. На які змагання ще розраховую? Напевне, це буде у мене чемпіонат Європи серед категорії до 23 років у Норвегії. Теж планую [взяти на ньому участь]".

 • Про стратегію стрибків на чемпіонаті Європи

"Стратегія? Насамперед, це зекономити сили. Пропустили 1.92 метри і після того, як взяли 1.89 метри, стрибнули 1.94 м. Підняли планку на 5 см, це легше".

 • Про вплив конкуренток на виступи

"Я сильно не дивлюся на конкуренток, тому що на секторі я зосереджена на своїх стрибках і на взаємозв'язку із тренерами. Сильно не дивлюся, але кожен рік з'являються нові дівчата, які добре стрибають. За цим не услідкуєш".

Що відомо

 • Ярослава Магучіх - лідерка світового рейтингу у стрибках у висоту. Найкращий результат сезону українки - 2.06 метри - є одним із найкращих стрибків у висоту в історії на змаганнях у приміщенні.
 • На кожному із турнірів у 2021 році Магучіх брала мінімум висоту 2.00 метри.

Що далі

 • 23 та 28 травня - етапи Діамантової ліги в Рабаті та Досі;
 • 8-11 липня - чемпіонат Європи з легкої атлетики серед молоді;
 • 23 липня - 8 серпня - Олімпійські Ігри.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів