Тарас Шевченко став світовим рекордсменом за кількістю встановлених пам'ятників

Тарас Шевченко став світовим рекордсменом за кількістю встановлених пам'ятників

Тарас Шевченко став світовим рекордсменом за кількістю встановлених пам'ятників УНІАН

Міністерство закордонних справ повідомило про світовий рекорд за кількістю встановлених пам'ятників українському поету Тарасу Шевченку. Кобзаря можна побачити в 44 країнах світу.

"Ми нарахували 99 пам’ятників Тарасу Шевченку у 4️4 країнах світу. Крім того, ще 1068 пам’ятників – на території України. Інформацію про кількість пам’ятників дипломати ретельно збирали протягом року. Перевіряли її наші посольства та державні обласні адміністрації", - повідомили в МЗС.

"Ми хотіли зробити Тараса Григоровича Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна – там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам’ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності. Україна там, де Шевченко. У наших серцях, у пам’ятниках, як символ боротьби за волю, права та свободи", - зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба

Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринці на Черкащині. Він був поетом, письменником та художником. Написав 237 поем на віршів. Його "Кобзар" вперше видали 1840 року. Помер 10 березня 1861 року в Росії. Його поховали на Смоленському кладовищі. За 58 днів, 22 травня, прах Шевченка перевезли в Україну. Перепоховали його на Чернечій горі біля Канева.

Що відомо

  • 9 березня Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив переможців. Загалом до розгляду представлено 51 твір у шести номінаціях.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше