У збірній Польщі був коронавірус ще до атлетичного Євро-2021. Їх спортсменів знімали під час змагань

У збірній Польщі був коронавірус ще до атлетичного Євро-2021. Їх спортсменів знімали під час змагань

У збірній Польщі був коронавірус ще до атлетичного Євро-2021. Їх спортсменів знімали під час змагань AP

"Нульовим" пацієнтом у поляків перед європейською першістю стала одна із бігунок, яка не мала змагатися в Торуні.

У таборі збірної України після виступів на чемпіонаті Європи у польському Торуні було зафіксовано три позитивних випадки на коронавірус - у представниць команди жіночої естафети 4х400 - Анни Рижикової, Катерини Климюк та Аліна Логвиненко. Ще одна бігунка, Вікторія Ратнікова, була змушена залишитися на самоізоляції в Польщі, оскільки проживала в одній кімнаті із Климюк.

Читайте також: У збірній України - коронавірус після Євро з легкої атлетики. Чотири спортсменки залишилися в Польщі

Коронавірус у таборі збірної України виник попри те, що спортсменів постійно тестували на наявність хвороби. Проте цілком ймовірно, що спалах хвороби спричинила захворюваність у збірній Польщі. А також той факт, що чемпіонат Європи в Торуні проходив саме у приміщенні, де спортсмени контактували один із одним, дуже часто не звертаючи увагу на соціальну дистанцію.

Що трапилося в збірній Польщі?

У складі польської збірної на чемпіонаті Європи з легкої атлетики мала змагатися чоловіча естафета 4х400 метрів. Поляки були фаворитами змагань у естафеті, маючи у активі європейський рекорд за бігом на дистанції - 3:01.77 хвилини.

Проте взяти участь на домашньому чемпіонаті Європи команда збірної Польщі у чоловічій естафеті не змогла. У польській легкоатлетичній асоціації повідомили, що чотири з шести представників команди отримали позитивні результати тестів на коронавірус, через що не змогли взяти участь на змаганнях.

Учасники польської естафети перебували разом із іншими спортсменами на арені в Торуні і встигли взяти участь у особистих забігах. Каєтан Душинські, учасник попередніх естафет польської збірної, змагався у кваліфікаційному забігу на 400 метрів, фінішувавши другим, після чого поступився у півфіналі.

Крім чоловічої естафетної команди з бігу, у таборі збірної Польщі під час чемпіонату Європи не було (поки що) зафіксовано позитивних випадків захворювання коронавірусом. Хоча перед змаганнями він був.

Звідки у таборі збірної Польщі коронавірус?

Майже напевне коронавірус у збірній Польщі під час чемпіонату Європи з'явився після позитивного випадку у іншої легкоатлетки - бігунки на дистанції 60 метрів Еви Свободи, яка підходила до змагань у якості чинної чемпіонки.

За 10 днів до чемпіонату Європи збірна Польщи організувала спеціальний збір для підготовки до домашніх змагань. Свобода на ньому була присутня і готувалася до турніру.

Польське видання Sportowe Fakty повідомляє, що бігунка захворіла коронавірусом саме під час перебування на зборі перед Євро. Вона захворіла після контакту із іншою легкоатлеткою, якої не мало бути у таборі збірної Польщі: та прибула на збір із симптомами коронавірусу і без негативного результату тесту.

Читайте також: На Євро з легкої атлетики змагалася бігунка у масці. Чому вона не знімала її навіть на змаганнях

Видання також зазначає, що у збірної Польщі могли виникнути серйозні проблеми із коронавірусом перед чемпіонатом Європи. Більшість персоналу тривалий час перебувала разом та контактувала із легкоатлетами під час зборів. Крім того, поряд із польськими спортсменами перебували інші люди, яким не мало бути дозволене перебування на зборі, оскільки вони не входили до списку атлетів та тренерів.

Водночас, у польській легкоатлетичній асоцації запевнили, що загроз подальшого поширення коронавірусної хвороби та позитивних тестів у інших спортсменів немає. Попри те, що у України було зафіксовано 3 позитивних випадки.

Чи були проблеми із коронавірусом у інших збірних перед Євро?

Так. За кілька днів перед змаганнями у Торуні стало відомо, що ірландській бігун на 3000 метрів Дараг МакЕлхінні також отримав позитивний результат тесту на коронавірус. Однак після цього збірна Ірландії не повідомляла про позитивні випадки у решти своїх легкоатлетів.

При цьому бігунка із Великої Британії Голлі Бредшоу після закінчення чемпіонату Європи поскаржилася на те, що спортсмени були змушені проходити постійні тестування на коронавірус при тому, що перебували всі в одному закритому приміщенні.

"Там було біля тисячі людей, замкнутих на одній ділянці. У мене в голові проходили думки: "Не упевнена, чи не підхоплю від когось коронавірус". Ми бачили, на які жертви йдуть інші, щоб побороти цю хворобу, і те, що нас замкнули всіх у такому тісному просторі здавалося просто смішним".

Що відомо

  • Збірна Польщі здобула на чемпіонаті Європи в Торуні 10 медалей, одна з яких - золота.
  • Україна на Євро з легкої атлетики здобула 3 медалей: "золото" виграли Марина Бех-Романчук (стрибки у довжину) та Ярослава Магучіх (стрибки у висоту). Ірина Геращенко у стрибках у висоту стала другою.
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт