На Євро з легкої атлетики змагалася бігунка у масці. Чому вона не знімала її навіть на змаганнях

На Євро з легкої атлетики змагалася бігунка у масці. Чому вона не знімала її навіть на змаганнях

На Євро з легкої атлетики змагалася бігунка у масці. Чому вона не знімала її навіть на змаганнях AP

І вона навіть виграла медаль.

Фінал бігу на 60 метрів із бар'єрами серед жінок, який відбувся на чемпіонаті Європи з легкої атлетики у приміщенні, приніс бронзову медаль 33-річній британці Тіффані Портер. Бігунка у фіналі показала результат 7.92 секунди, поступившись нідерландці Надін Віссер, а також своїй співвітчизниці та сестрі Сінтії Сембер.

Читайте також: Україна - шоста у медальному заліку чемпіонату Європи з легкої атлетики

Але в історію Портер себе вписала не тільки через це. Вона стала першою професійною спортсменкою, яка здобула медаль на такому рівні, виступаючи у масці.

Чому Портер змагається із маскою на обличчі?

Тіффані Портер за освітою є фармацевтом, і коли не змагається на змаганнях із легкої атлетики, працює по 22 години на тиждень у Сполучених ШтатахТіффані народилася та проживає в США, але виступає за збірну Великої Британії..

З моменту, коли у світі поширилася коронавірусна хвороба, Портер почала приділяти серйозну увагу питанням соціальної дистанції. Згодом це перенеслося і під час участі на змаганнях.

Завдяки своїй професіїМедики та фармацевти перебувають у пріорітетній групі на отримання вакцини від коронавірусу в США, Портер уже отримала обидві дози вакцини від коронавірусу. Попри це, спортсменка продовжує носити маску у громадських місцях та на змаганнях.

Як сама Портер пояснює змагання у масці?

Легкоатлетка визнає, що питання носіння маски на сьогоднішній день є дуже дискусійним і навіть політизованим. Проте вона прийняла рішення носити її лише через те, оскільки хоче почувати себе більш захищеною.

"Носіння маски - дуже гаряча тема, яка стала політизованою, поляризованою та контраверсійною за різних причин. Але не через це я вирішила бігати у масці - це просто додатковий застережний захід для себе, щоб почуватися більш комфортно".

Хоча Портер визнає, що своїм прикладом хоче показати іншим, наскільки важливо носити маску в умовах пандемії.

"Дуже важливо донести всім, що носіння маски - вкрай необхідно. Хоча рішення, яке прийняла щодо цього, є особистим. Мене це не лякає: щоденно тренуюсь у масці, і маю в ній бути в аптеці. Практично в будь-який час, коли я не вдома, завжди знахожуся в масці".

Тіффані Портер: головні досягнення

  • Триразова призерка чемпіонатів світу у приміщенні (1 - "срібло", 2 - "бронзи");
  • Дворазова призерка чемпіонатів Європи у приміщенні (1 - "срібло", 1 - бронза");
  • Триразова призерка чемпіонатів світу і Європи на відкритому повітрі (1 - "золото", 2 - "бронзи");
  • Дворазова учасниця літніх Олімпійських Ігор (найкращий результат - 7-е місце в Ріо-де-Жанейро в бігу на 100 метрів з бар'єрами).
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт