На Прикарпатті зроблять 3D-сканування 50 об’єктів історичних пам'яток

На Прикарпатті зроблять 3D-сканування 50 об’єктів історичних пам'яток

На Прикарпатті зроблять 3D-сканування 50 об’єктів історичних пам'яток facebook/Vitaliy Perederko

В Івано-Франківській області реалізують ґрантовий проєкт, в межах якого розпочали 3D-сканування 50 історичних пам'яток. Про це повідомив начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко, пише Суспільне Карпати.

Ідею реалізують співробітники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в межах проєкту "Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії і України".

На Прикарпатті зроблять 3D сканування 50 об’єктів історичних пам'ятокfacebook

На Прикарпатті зроблять 3D сканування 50 об’єктів історичних пам'яток

Об'єкти, які будуть сканувати, мають культурно-мистецьку, історичну цінність і є туристично привабливими. Віртуальні версії історичних пам'яток розмістять на спеціалізованому сайті проєкту і на головному туристичному порталі області.

Сканування розпочати із церкви Царя Христа в місті Івано-Франківськ, яка є пам'яткою архітектури місцевого значення.

"Храм зводився у візантійському стилі із п'ятьма куполами (на зразок Софійського собору) за планами львівського архітектора О.Пежанського. Загальне керівництво усіма роботами здійснював відомий український будівельник Т. Грицак", – розповів Віталій Передерко.

На Прикарпатті зроблять 3D сканування 50 об’єктів історичних пам'ятокfacebook/Vitaliy Perederko

На Прикарпатті зроблять 3D сканування 50 об’єктів історичних пам'яток

Будівництво церкви почали у 1928-му році, завершили – у 1935-му. У 1957 році церкву закрили й передали заготівельній конторі. Тут розмістили склад меблів, а згодом – державний архів.

Після виходу УГКЦ з підпілля монастирську церкву повернули отцям чину Святого Василія Великого. У 1989 році храм освятили.

Наразі при церкві Царя Христа діють численні парафіяльні спільноти.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше