КСУ розгляне позов про скасування призначення Шкарлета міністром освіти

КСУ розгляне позов про скасування призначення Шкарлета міністром освіти

КСУ розгляне позов про скасування призначення Шкарлета міністром освіти
Facebook

Нардепи від "Голосу" та "Європейської солідарності" подали до Конституційного суду позов щодо скасування рішення Верховної ради про призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки через порушення процедури голосування.

Відповідне подання оприлюднено на сайті КСУ.

"Підставою для перевірки постанови на відповідність Конституції Україні є порушення встановленої Конституцією процедури її ухвалення, зокрема у зв’язку з неособистим голосуванням народного депутата України", – зазначається у його тексті.

Депутати наголосили, що призначення Шкарлета стало можливим саме завдяки "кнопкодавству", оскільки відповідне рішення було ухвалене при досягненні мінімальної кількості голосів.

"За таке рішення проголосувало 226 народних депутатів України, що є мінімально необхідною кількістю голосів для того, щоб акт вважався прийнятим. Водночас під час процедури голосування за постанову були зафіксовані факти порушення вимог щодо особистого голосування, а саме – голосування одних народних депутатів України замість інших. Цей факт підтверджується відеозаписами з камер, розташованих у залі пленарних засідань Верховної ради", – йдеться у поданні.

Як зазначили депутати, якби такі порушення не відбулися, постанова не набрала б визначеної Конституцією необхідної кількості голосів. Відтак нардепи стверджують, що призначення Шкарлета на посаду порушує Конституцію України та Регламент Верховної ради та вимагають скасувати це рішення.

Подання до КСУ підписали 45 нардепів від фракцій "Голосу" та "Європейської солідарності", зокрема, заступниця голови "Голосу" Інна Совсун, ексголова фракції "Голосу" Сергій Рахманін, п’ятий президент Петро Порошенко, голова комітету ВР з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе та інші.

Що відомо

  • 25 червня уряд призначив "ексрегіонала" і ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета заступником міністра освіти та науки та виконувачем обов'язків міністра освіти і науки.
  • Четверо з шести заступників міністра освіти та державний секретар Міністерства освіти і науки пішли з посад відразу після призначення Шкарлета.
  • 4 червня ексочільниця МОН Ганна Новосад у Facebook звинуватила Шкарлета в плагіаті наукових робіт. Сам Шкарлет звинувачення відкидає.
  • Студенти по всій країні протестували проти призначення тимчасового очільника МОН. Зокрема, 1 вересня київські студенти влаштували акцію з вимогою відставки Шкарлета.
  • ДБР викликало на допит чотирьох нардепів з фракції "Голос" у якості свідків у справі про можливі порушення під час голосування за обрання Сергія Шкарлета міністром освіти.
На початок