Головну премію Берлінале отримала румунська сатирична драма про порно

Головну премію Берлінале отримала румунська сатирична драма про порно

Головну премію Берлінале отримала румунська сатирична драма про порно

Головний приз Берлінського міжнародного кінофестивалю за найкращий фільм отримала картина румунського режисера Раду Жуде "Bad Luck Banging or Loony Porn" – повідомляє Variety.

Режисер Раду Жуде ("Браво!", "Мені наплювати, якщо ми увійдемо в історію як варвари"), який досліджує румунську ідентичність і природу післяправди, повернувся на екрани з драмою про приватне життя.

У фільмі "Bad Luck Banging or Loony Porn" вчителька, чиє порно-відео опинилось в інтернеті, стикається з батьками своїх учнів. Батьки, зрозуміло, вимагають її звільнення.

Головним призом Берлінського кінофестивалю, який проводиться з 1951 року, є "Золотий ведмідь", який вручається за найкращий фільм. Крім нього, міжнародне журі вибирає володарів "Срібних ведмедів": це режисери повного і короткого метра, сценаристи, актори й актриси, є номінація та за видатні художні досягнення.

"Найкращою актрисою" визнана німкеня Марен Еггерт за роль у фільмі "Я – твій чоловік". Найкраща роль другого плану отримала угорка Лілла Кіцлінгер за роботу у фільмі "Ліс - я бачу тебе скрізь". Кращим режисером назвали угорця Денеша Надя, автора стрічки "Природне світло".

Також призи отримали японський режисер Рюсуке Хаматучі за фільм "Колесо фортуни і фантазії" та стрічка "Містер Бахман і його клас» німецької режисерки Марії Шпет.

Що відомо

  • Берлінале (Берлінський кінофестиваль) – щорічний міжнародний кінофестиваль, який з 1951 року проходить в Берліні. Головна нагорода – "Золотий ведмідь" (ведмідь – геральдичний символ міста).
  • На відміну від Каннського кінофестивалю, Берлінале орієнтований на прогресивний геополітичний кінематограф. Журі приділяє особливу увагу тому, щоб у фестивальній програмі були представлені фільми з усього світу, в тому числі фільми країн колишнього "Східного Блоку".
  • На тогорічному Берлінале відбулася світова прем'єра фільму "Номери" Олега Сенцова в межах програми спеціальних показів Berlinale Special 70.
  • Повнометражний дебют режисерки Катерини Горностай "Стоп-Земля" відібрано до конкурсної програми "Generation" Берлінського міжнародного кінофестивалю 2021 року.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше