За яке порушення дискваліфікували двох претенденток на медалі бігу на 3000 м за годину після забігу Дмитро Вакулка / ФЛАУ

Завдяки цьому у фінал відібралася українка Наталія Стребкова.

25-річна українська бігунка Наталія Стребкова - одна з атлеток, які розпочали чемпіонат Європи у вечір відкриття. Кваліфікація у бігу на 3000 метрів, де змагається Стребкова, проходила безпосередньо у стартовий день.

Суспільне Спорт транслює Євро-2021 з легкої атлетики у прямому ефірі - тут.

Основна дисципліна Наталії - біг на 3000 метрів з перешкодами, це літній вид легкої атлетики, який спортсменки не бігають взимку. Дистанція 3000 метрів - та, над якою Стребкова працювала увесь зимовий сезон.

На чемпіонаті України в приміщенні вона встановила особистий рекорд, вибігла уперше з 9:10 - 9:08.09. Цей результат дозволив їй відібратися на чемпіонат Європи.

Уже в Торуні у кваліфікації Стребкова змогла не просто покращити свій особистий рекорд, вона уперше в кар'єрі вибігла на дистанції 3000 метрів з дев'яти хвилин - 8:59.15. Однак цього не вистачило для виходу в фінал: українка показала сьомий результат в забігу (13 загалом), стала першою запасною за часом добору.

Принаймні, так було спершу.

За годину після завершення кваліфікації судді оголосили про дискваліфікацію двох спортсменок - словенки Марусі Місмас-Зрімшек та нідерландки Їп Вастенбург. Усе через те, що в один момент під час забігу вони виступили за межі дозволеного кола - це заборонено правилами, їх дискваліфікували.

Словенка подавала апеляцію на дискваліфікацію, але її відхилили.

Ось момент, за який дискваліфікували нідерландку:

Місмас-Зрімшек та Вастенбург показали одні з найкращих результатів в кваліфікації, але їх дискваліфікації означала для українки Стребкової тільки одне - вона потрапила у фінал.

"Про те, що потрапила у фінал, дізналася, вже повернувшись у зону для розминки. Там мені й сказали про те, що дискваліфікували двох спортсменок і я у фіналі. Але я спочатку навіть не повірила. Це було неочікувано для мене", - розповіла Наталія у коментарі Федерації легкої атлетики України.

Для Наталії Стребкової Євро-2021 - перший турнір у приміщенні такого рівня у кар'єрі. У кваліфікації вона встановила особистий рекорд та показала найкращий результат для українських спортсменок з 2012 року.

Наталія стала шостою українкою в історії, яка вибігала з 9 хвилин на дистанції 3000 метрів у приміщенні.

Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт