Нацбанк підвищив облікову ставку до 6,5 відсотка

Нацбанк підвищив облікову ставку до 6,5 відсотка

Нацбанк підвищив облікову ставку до 6,5 відсотка

Правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку до 6,5% річних.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Головною метою підвищення облікової ставкиОдин із монетарних інструментів, за допомогою якого Національний банк України встановлює для банків та інших суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових коштів в НБУ назвали боротьбу зі зростанням інфляції та забезпечення макроекономічної стабільності в Україні.

"На початку 2021 року інфляція прискорилася та очікувано вийшла за межі цільового діапазону 5% ± 1 в. п. У січні зростання споживчих цін досягнуло 6,1% у річному вимірі. За попередніми оцінками Національного банку України, інфляція продовжила прискорення й у лютому. Споживча інфляція, розрахована за даними онлайн-моніторингу, перевищила прогноз Національного банку України, а інфляційні очікування залишилися підвищеними", – розповіли представники Нацбанку.

Спеціалісти НБУ прогнозують спад інфляції у другій половині 2021 року та повернення її показників до прогнозованих, але називають низку інших ризиків для економіки України, які вимагають збільшення облікової ставки:

  • посилення карантинних обмежень як в Україні, так і у світі для протидії поширенню пандемії COVID-19;
  • волатильність на глобальних ринках капіталу;
  • більш різке погіршення умов торгівлі; 
  • ескалація військового конфлікту на сході країни чи її кордонах.

Підвищення облікової ставки до 6,5% затверджено рішенням Правління Національного банку України від 04 березня 2021 року № -рш "Про розмір облікової ставки". Підсумки дискусії членів Комітету з монетарної політики, яка передувала прийняттю Правлінням Національного банку цього рішення, буде оприлюднено 15 березня 2021 року. 

Що відомо

  • За даними Нацбанку, оцінки перспектив бізнесу в Україні залишаються низькими. Найгірша ситуація у сфері житлового будівництва.
  • За 2020 рік  із використанням систем переказу коштів в Україні було переведено 255,2 мільярда гривень.
  • Верховна рада зробила крок до врегулювання захисту боржників при їх спілкуванні з колекторськими компаніями, запропонувавши встановити для колекторів вимоги поведінки.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди