Більшість українців вважає, що жінки мають менше можливостей у політиці

Більшість українців вважає, що жінки мають менше можливостей у політиці

Опитування
Більшість українців вважає, що жінки мають менше можливостей у політиці
Ілюстративне фото, Unsplash

Понад половина опитаних соціологічною групою "Рейтинг" українців вважає, що нерівності між жінками та чоловіками є рідкісним явищем. Водночас більшість також вважає, що у сфері політики чоловіки мають більше можливостей.

Як зазначено у дослідженні, майже 56% вважають нерівності між статями рідкісним явищем, водночас 35% переконані, що вони є доволі поширеними. Остання думка частіше зустрічається серед жінок, ніж серед чоловіків. Соціологи зазначають, що за останні п'ять років спостерігається незначне зростання тих, хто вважає, що нерівності є розповсюдженим явищем.

Крім цього, говорячи про можливості кар’єрного зростання в Україні, близько половини опитаних вважають, що як для чоловіків, так і жінок вони є однаковими. Попри це, третина переконана, що у чоловіків у цій сфері є переваги, стосовно жінок такої думки дотримуються лише 12%.

Натомість щодо оплати праці, то 45% вважають, що в українських чоловіків тут більше можливостей. 43% кажуть про рівні можливості обох статей, лише про жінок – 7%.

Стосовно можливостей у політиці, то більшість (54%) говорить про кращі можливості для чоловіків, 37% – обох статей, лише 6% – для жінок. Соціологи зазначають, що оцінюючи можливості у згаданих сферах, чоловіки частіше говорили про рівні можливості обох статей, аніж жінки. Натомість жінки, навпаки, частіше зазначали про кращі можливості для чоловіків. Також, чим старші респонденти, тим частіше вони зазначали, що у чоловіків більші можливості, аніж у жінок. Професійна сфера довгий час залишалася чоловічою, так само як і політична, і вся соціальна. Тому чоловіки менше бачать нерівність, бо вона їх майже не стосується.

Опитування проводилося 27-28 лютого 2021 серед населення України від 18 років і старше. Загалом було опитано 1500 респондентів методом комп'ютерного інтерв'ю. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,5%.

Що відомо

  • Більшість українців вважають основним завданням жінки турботу про дім і сім'ю, а чоловіка - заробіток грошей.
На початок